Sisukord
Kergejõustik
Postimees
06.03.2017
Eesti Mälumäng Karm kahtlustus: psüühikahäiretega inimesi kasutati petuskeemis (4) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Kas klassikaline viieaastane kõrgharidus kaob ajalukku? Eurovisioonil esindavad Eestit Koit Toome ja Laura Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Eesti juurtega Vene ärimees plaanib Saaremaale LNG-terminali (4) Eesti avatud rändepoliitika jahmatab vahel Euroopatki (6) Snapchati lennukas börsidebüüt Välismaa Trump nõuab Kongressilt Obama uurimist Malaisia lõikab sidemeid Kimi režiimiga läbi Välismaa lühid Arvamus Kätlin Konstabel: et hoolimatus ei maksaks lapse elu (4) Kristina Herodes: Koidu ja Laura parim aeg Juhtkiri: eurooplased peavad ise panustama sellesse, mida Trump kärbib Scott Abel: Apollo 8 uues kuues – turismiobjekt Kuu (2) Postimees 1900. aastal: tuisk, torm ja laste koolitee Toomas Kivimägi: Rail Baltic – kordumatu võimalus (24) Kultuur VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Schloss Fall VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Sport Klopp usaldas Klavanit ja Liverpool seljatas Arsenali Tammeka ja Tulevik üllatasid, Flora viigistas Levadiaga Harvey suur triumf ja Norra meeste nõrkus Spordi lühiuudised Teadlikke riske võttev Balta on sama tugev kui varem Kevad ei tule Eesti suusatajatele meelakkumine Uibo õnnetu saatus Rosenbergi pikk võitlus iseendaga Tartu Prefekt: politsei vajab koduvägivalla ohjeldamisel häid partnereid Kaks nädalat tagasi surnud luuletaja ootab ikka veel matmist (5) Tartu veider mure – liiga palju lapsi (1) Tartu tõmbab miljööalade piire koomale Kui teeks parkimismaja hoopis kaubamaja kõrvale Aleksandri tänava liiklusmärkide virvarr võtab silmade ees kirjuks Uus mänguväljak toob parki põõsaid juurde Klaverimuuseum otsib kümnele pillile asenduskodu Elu religioosses kolkakülas: üks kõigi eest ja kõik ühe vastu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teadlikke riske võttev Balta on sama tugev kui varem

3 min lugemist
Ksenija Balta Belgradi EMi viienda koha üle pettunud ei olnud. FOTO: MARKO DJURICA/REUTERS

Ei ühtegi võistlushüpet sisehooajal, ei ühtegi trenni Euroopa sisemeistrivõistluste võistlusrajal, ometi pääses Ksenija Balta Belgradi EMi kaugushüppe eelvõistlusel finaali väga (enese)kindlalt. Ja kuigi finaalis sai ta kuuest katsest tulemuse kirja vaid kahel – 6.79 andis viienda koha – kinnitas Balta, et on tehtud valikutega rahul ning füüsiliselt ja tehniliselt oma võimete tipule väga lähedal.

Tellijale Tellijale

Balta astus finaali kaks esimest katset üle, kolmandal sai kirja 5.59. Neljas taas üle. Viiendal kandus hüpe aga 6.79ni ning ta kerkis viiendaks, treener Andrei Nazarov oli esimest korda finaalis oma hoolealusega rahul ja näitas seda ka Baltale kahe ülestõstetud pöidlaga. Kuues ja ühtlasi viimane katse oli aga taas üle astutud ja nii tuli leppida viienda kohaga.

Balta kinnitas pärast finaali murelike nägudega Eesti ajakirjanikele, et pettumust ta ei tunne. «Ei, pettunud ei saa olla. Väga hästi on kõik. Täitsin oma teise suure eesmärgi jõuda finaali (täitis tulemusega ka Londoni MMi normi-toim) ja tulemusega olen rahul. Esikolmikusse pürgimine oli täna ... no ma ei hakka ütlemagi... Samas lähen alati võistlema kõrgete eesmärkidega, peab olema soov kõigile ära panna,» ütles ta esimese hooga.

04.03.2017 07.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto