Sisukord
Film
Postimees
01.06.2020
Suur intervjuu ⟩ Kriis tõi esile selle, mis niigi olemas oli (28) Eesti Eesti lühiuudised Graafikud ⟩ Erakonnad elavad võlast võlga (4) Tänasest tohib jälle igasuguseid asju teha (8) Majandus Estraveli juht: jõudsime ajaloolisse äärmusesse Majanduse lühiuudised Majandusnäitajad viitavad, et enne paranemist läheb hullemaks Kütusefirmad tõstsid vaikselt bensiini hinda Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Lätil oli pandeemias Eestist rohkem õnne (10) PÕHJALA VAADE ⟩ Kas Rootsi ja Taani muutusid ihneks? Välismaa lühiuudised USAs vahistati üle tuhande protestija (1) Arvamus Juhtkiri: oleme roherongile hilinemas (4) Herman Kelomees: debatiduellid ja -duetid VÄITLUS ⟩ Kas von der Leyeni plaan on Eesti suhtes õiglane? (33) Marge Tänava: klassiruum hirmutab noori (3) Loretta Kruusimäe: oma kodu või hooldekodu? (3) Sergei Metlev: muuseum õilistab Kultuur «Novell on varmas tabama ja jäädvustama ka ajavaimu pisimaid virvendusi» Eesti novellikunsti visiitkaart Sport Reportaaž ⟩ Rattaproff Norman Vahtra päästis Postimehe ajakirjaniku Spordi lühiuudised Suvine korvpallihooaeg algas efektselt Tartu Kudemisrändel latikas meelitab Emajõe kaldad kalastusturiste täis (1) Eili Arula: andke aega amortiseeruda Mari-Liis Pintson: üks õhupall koroonaaja tõelistele kangelastele Tartu lühiuudised Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse Jaani kiriku terrakotade read täienesid paarikümne kujuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toomas Kirss: Kalju oli vana kooli mees, kes viis võetud töö lõpuni

1 min lugemist
Kelgukoerad FOTO: promo

Telerežissöör ja -produtsent Toomas Kirss meenutab meie hulgast lahkunud Kalju Komissarovit, kes mängis seitsme aasta jooksul (2006–2013) peaosa teleseriaalis «Kelgukoerad».

«Kalju Komissarov oli heas mõttes vana kooli näitleja, läbi ja lõhki professionaal, kes viis endale võetud töö alati lõpuni. Võrdluseks olgu öeldud, et tänapäeva noorema põlvkonna näitlejatega on sageli nii, et võetakse ette töö, mida alguses tehakse, kuid siis tüdinetakse ning tormatakse järgmise töö peale, ja sealt järgmise töö peale ja nii edasi.

Komissarovile oli «Kelgukoerad» elu esimene telesari ning viimaseks jäi «Pilvede all», mujal ta minu teada kaasa ei teinud. Kui ma talle osa pakkusin, ütles ta, et «teeme pilootepisoodi valmis ja kui mulle see seltskond ja asi meeldivad, siis ma olen käsi». Kalju sai komissar Kelgu rolli kätte ning talle väga meeldis seda mängida. Ühtlasi meeldis talle see, et asi polnud väga vägivaldne, et juurdlust ei viinud läbi mitte eradetektiivid, vaid Eesti Politsei, ning et kuri sai alati teenitud karistuse.

«Kelgukoertes» oli ta üks kahest näitlejast, kes astus üles igas episoodis. Paljud tema endised õpilased, kes «Kelgukoertes» näitlejatena kaasa tegid, pelgasid ja ehk kohati isegi kartsid teda pisut, «sest kuidas ma ikka Komaga mängin.».

Kui me seriaali tootmise nelja aasta eest lõpetasime, oli ühel hetkel mõte teha «Kelgukoertest» film, kuid sinna see asi tookord jäi ning nüüd, kus Kaljut enam ei ole, ei tee me kindlasti sellest ühtegi filmi.»

Seotud lood
30.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto