Sisukord
Arvamus
Postimees
07.03.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Aasta artistideks kuulutati Maarja Nuut ja Jaak Joala Fotod ja video: Eksponaat mahtus hädavaevu Lennusadama uksest sisse Ohvrile võib õigusabi saamine keerukas olla Tänavu jääb lahendamata 200 000 ravijuhtu (1) Rüütelmaa ei poolda linnas kiiruspiiri langetamist Eesti lennujuhid hakkavad peagi pimelende nägema Meie saame kõige paremini hakkama avatud maailmas Majandus Eesti majanduse lühiuudised Komisjonid vilistavad õiguskantsleri otsuse peale Deutsche Bank pürgib taas Saksa pangaks Välismaa Hollandis ootab ees Rutte ja Wildersi võitlus Prantsuse parempoolsed jätkavad vanaviisi Vene häkkerite tõttu loetakse hääli käsitsi (1) Leedu rikkaima eurosaadiku variäri on paljastatud Välismaa lühiuudised 07.03. Tšehhi teadur: riigis tegutseb umbes 50 desinformatsioonisaiti Arvamus Andra Siibak: fataalsed «seltskonnamängud», peavõiduks surm (2) Lugeja kiri: kurjategijate paremusjärjestus Vastukaja: Rail Balticust saab Eesti tõehetk (11) Ahto Lobjakas: liikumahakkamise valitsus (5) Sandra Niinepuu: massikõrghariduse kaitseks (3) Jürgen Tamme: mälestusmärk tapetud kuningatele Paides? Tänan, ei! (10) Juhtkiri: võitlust perevägivallaga saab võita vaid inimeste peas (2) Postimees 1997. aastal: Helsingis avati Jüri Vilmsi mälestustahvel Kultuur Karuse oleku taga varjas end tundlik natuur Raskemeelne hüvastijätt armastatud kangelasega Sport Spordi lühiuudised Eesti jätkab suure unistuse püüdmist Tagasihoidlik abimees, kelleta Balta ja teised tipud hätta jääksid (1) Veidemani risk jättis Kalev/Cramole alles kaks tervet tagamängijat Tallinn Fotod ja video: Eksponaat mahtus hädavaevu Lennusadama uksest sisse Tarbija Tervise lühid2 Traumatoloog: elu ei ole nagu filmis – see on hullem Tartu Tartust ei saa Euroopasse: Finnair ei taasta suveks loodetud lennuplaani (5) Kaarsilla juures jäisesse vette hüpanud elupäästja pääses napilt uppumisest Turvakodu juhataja: mõni ei taha siit koju minnagi Tulevane Eesti president kasvab laste turvakodus Polpo ja JOP viisid gurmaanidel keele alla Raivo E. Tamm: naeran sageli ja ka nüüdsama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: kurjategijate paremusjärjestus

1 min lugemist

Rassi- ja klassivihasotsialistide paremusjärjestusse seadmine ei taha lõppeda. See omakorda kisub tarbetult lahti kord ühe, kord teise kurjategijajõugu ohvrite vanu haavu. Seekord tegi otsa lahti üks vähe lõdva keele ja lihtsa meelega minister. Hea küll, vabandas ja andkem talle andeks.

Kuid asja ei jäetud kahjuks ilma järjeta. Pühapäeval ilmus riigi olukorra analüüsijana raadios lagedale üks väga agiilne ja dialoogipartnerile pidevalt vahelelõikav isik, kes «tahtmata Repsi  õigustada» teatas, et tal oli õigus, sest rassivaenajad olevat esimestena käivitanud inimeste tööstusliku hävitamise. (Alltekst: see tegi nad teistest hullemaks.)

«Tahtmatul» õigustajal ei olnud õigus. Klassivaenajad olid oma tööstusliku (põhiliselt metsa- ja kaevandustööstusliku) hävitusmasina käivitanud ammu enne rassivaenajate gaasikambreid. Tapmise tehnoloogia oli küll lihtsam, uuendusliku šokita, kuid majanduslikult tulus ja võrratult julmem. Selle põhisisu ütles kokkuvõtlikult välja üks lapsesuuga NKVD-lasest küüdipealik Tallinna nõmmelasest pereisale, kes keeldus 14. juunil 1941 oma kodust lahkumast – «laske või siinsamas maha»: «Teiesuguste peale pole ette nähtud (nje položeno) värvilist metalli raisata, teie surete ise.»

Isesuremiseks maskeeritud julma, kuid majanduslikult ratsionaalse ja tulusa tapmise relv ei olnud gaas, vaid energiavajak. Kui anda inimesele päevase toiduratsiooniga määratud protsent vähem energiat, kui temalt võetakse määratud töönormi täitmisega, saabub surm väljaarvestatud aja (poole kuni terve aasta) jooksul vältimatult. Hiljem leiti väljakurnatud inimrämpsule radiatsiooni mõju teaduslikul uurimisel täiendav utiliseerimisviis. Tapetavate teaduse huvides ärakasutamise alal võib prioriteedi muidugi loovutada rassivaenajatele.

Kokkuvõttes jätaksin niisiis mõlemat sorti kurjategijad esimest ja teist kohta jagama ka edaspidi. Ka soovitaksin lõpetada nende ohvrite veidra hooplemise laadis «meie kannatused olid teie omadest suuremad».

Heido Ots

Seotud lood
    06.03.2017 08.03.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto