Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.03.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Aasta artistideks kuulutati Maarja Nuut ja Jaak Joala Fotod ja video: Eksponaat mahtus hädavaevu Lennusadama uksest sisse Ohvrile võib õigusabi saamine keerukas olla Tänavu jääb lahendamata 200 000 ravijuhtu (1) Rüütelmaa ei poolda linnas kiiruspiiri langetamist Eesti lennujuhid hakkavad peagi pimelende nägema Meie saame kõige paremini hakkama avatud maailmas Majandus Eesti majanduse lühiuudised Komisjonid vilistavad õiguskantsleri otsuse peale Deutsche Bank pürgib taas Saksa pangaks Välismaa Hollandis ootab ees Rutte ja Wildersi võitlus Prantsuse parempoolsed jätkavad vanaviisi Vene häkkerite tõttu loetakse hääli käsitsi (1) Leedu rikkaima eurosaadiku variäri on paljastatud Välismaa lühiuudised 07.03. Tšehhi teadur: riigis tegutseb umbes 50 desinformatsioonisaiti Arvamus Andra Siibak: fataalsed «seltskonnamängud», peavõiduks surm (2) Lugeja kiri: kurjategijate paremusjärjestus Vastukaja: Rail Balticust saab Eesti tõehetk (11) Ahto Lobjakas: liikumahakkamise valitsus (5) Sandra Niinepuu: massikõrghariduse kaitseks (3) Jürgen Tamme: mälestusmärk tapetud kuningatele Paides? Tänan, ei! (10) Juhtkiri: võitlust perevägivallaga saab võita vaid inimeste peas (2) Postimees 1997. aastal: Helsingis avati Jüri Vilmsi mälestustahvel Kultuur Karuse oleku taga varjas end tundlik natuur Raskemeelne hüvastijätt armastatud kangelasega Sport Spordi lühiuudised Eesti jätkab suure unistuse püüdmist Tagasihoidlik abimees, kelleta Balta ja teised tipud hätta jääksid (1) Veidemani risk jättis Kalev/Cramole alles kaks tervet tagamängijat Tallinn Fotod ja video: Eksponaat mahtus hädavaevu Lennusadama uksest sisse Tarbija Tervise lühid2 Traumatoloog: elu ei ole nagu filmis – see on hullem Tartu Tartust ei saa Euroopasse: Finnair ei taasta suveks loodetud lennuplaani (5) Kaarsilla juures jäisesse vette hüpanud elupäästja pääses napilt uppumisest Turvakodu juhataja: mõni ei taha siit koju minnagi Tulevane Eesti president kasvab laste turvakodus Polpo ja JOP viisid gurmaanidel keele alla Raivo E. Tamm: naeran sageli ja ka nüüdsama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: liikumahakkamise valitsus

2 min lugemist
Poliitikavaatleja Ahto Lobjakas. FOTO: SCANPIX

Sada päeva pole nüüdsele Eestile mingi aeg. Peaks olema, arvestades väikese maa vajadust paindlikkuse järele ja meenutades Lennart Meri kujundit kanuust ja ookeanilaevast. Anti-Merina läheb anti-ajalukku Taavi Rõivas, kelle peenhäälestuse kujund võttis kokku ajastu, mil seisak näis kõige ohutuma asendina: nii julgeolekus kui identiteediotsinguis, nii sise- kui majanduspoliitikas. See, mis tiksub, käib — võinuks olla ajastu moto.

Tellijale Tellijale

Uue valitsuse saavutusi saja päeva mõõdikuga hinnates kiputakse neid nägema Eesti kõvemini tiksumapanemise võtmes. Kobareelnõud, aktsiisitõusud, valitsuse enda öine finišispurt, et täita võimalikult paljud 88 eesmärgist, on kinni samas peenhäälestamise registris. Tegeliku edu pandiks on sellest väljamurdmine. 

Osa valitsuse pärissaavutustest eelneb sajale päevale. Reformierakonna kangutamine riigipartei aujärjelt on epohhiloov tegu, mis näitab Eesti demokraatia tugevust – valik on alati olemas. Julgeolekupoliitiliselt oli valitsusevahetus Jungi sünkroonsusteooria mõõtmeis kosmiline kokkusattumus. Eelmine valitsus (koos Toomas Hendrik Ilvesega) oleks julgeolekuoht oma julgeolekupoliitilise kirvetööga (NATO kaitseb Narvat nagu New Yorki jpms). USA ja NATO kaitsetagatise püsimist Donald Trumpi ajastul saab kehastada üksnes mõõdu- ja vastutustundlik valitsus, mis Eesti haavatavustest teadlik on ja neid tõsiselt võtab.

06.03.2017 08.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto