T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Komisjonid vilistavad õiguskantsleri otsuse peale

Lennart Ruuda
, reporter
Komisjonid vilistavad õiguskantsleri otsuse peale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul rikub lahja alkoholi aktsiisimäära kiire tõus õiguspärase ootuse põhimõtet.
Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul rikub lahja alkoholi aktsiisimäära kiire tõus õiguspärase ootuse põhimõtet. Foto: Sander Ilvest

Riigikogu põhiseadus- ja rahanduskomisjon leidsid, et uue valitsuse plaan tõsta järgnevatel aastatel veelgi lahja alkoholi aktsiisi on seaduspärane. Kuna õiguskantsler jäi eriarvamusele, läheb vaidlus ilmselt riigikohtusse.

«Meil oli hääletamisel kaks ettepanekut: ühe tegi Reformierakond ja sellega taheti õiguskantsleri ettepanekuga nõustuda ja aktsiisitõusud tagasi keerata. Peale jäi teine ettepanek, mille kohaselt õiguskantsleriga ei nõustuta,» rääkis riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin eile pärast koosolekut.

Stalnuhhin põhjendas õiguskantsler Ülle Madise ettepaneku eiramist sellega, et igal uuel valitsusel on omad ideed ja jätkata vana koalitsiooni ideedega ei saa kuidagi kohustuslik olla.

Tagasi üles