Sisukord
Eesti
Postimees
07.03.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Aasta artistideks kuulutati Maarja Nuut ja Jaak Joala Fotod ja video: Eksponaat mahtus hädavaevu Lennusadama uksest sisse Ohvrile võib õigusabi saamine keerukas olla Tänavu jääb lahendamata 200 000 ravijuhtu (1) Rüütelmaa ei poolda linnas kiiruspiiri langetamist Eesti lennujuhid hakkavad peagi pimelende nägema Meie saame kõige paremini hakkama avatud maailmas Majandus Eesti majanduse lühiuudised Komisjonid vilistavad õiguskantsleri otsuse peale Deutsche Bank pürgib taas Saksa pangaks Välismaa Hollandis ootab ees Rutte ja Wildersi võitlus Prantsuse parempoolsed jätkavad vanaviisi Vene häkkerite tõttu loetakse hääli käsitsi (1) Leedu rikkaima eurosaadiku variäri on paljastatud Välismaa lühiuudised 07.03. Tšehhi teadur: riigis tegutseb umbes 50 desinformatsioonisaiti Arvamus Andra Siibak: fataalsed «seltskonnamängud», peavõiduks surm (2) Lugeja kiri: kurjategijate paremusjärjestus Vastukaja: Rail Balticust saab Eesti tõehetk (11) Ahto Lobjakas: liikumahakkamise valitsus (5) Sandra Niinepuu: massikõrghariduse kaitseks (3) Jürgen Tamme: mälestusmärk tapetud kuningatele Paides? Tänan, ei! (10) Juhtkiri: võitlust perevägivallaga saab võita vaid inimeste peas (2) Postimees 1997. aastal: Helsingis avati Jüri Vilmsi mälestustahvel Kultuur Karuse oleku taga varjas end tundlik natuur Raskemeelne hüvastijätt armastatud kangelasega Sport Spordi lühiuudised Eesti jätkab suure unistuse püüdmist Tagasihoidlik abimees, kelleta Balta ja teised tipud hätta jääksid (1) Veidemani risk jättis Kalev/Cramole alles kaks tervet tagamängijat Tallinn Fotod ja video: Eksponaat mahtus hädavaevu Lennusadama uksest sisse Tarbija Tervise lühid2 Traumatoloog: elu ei ole nagu filmis – see on hullem Tartu Tartust ei saa Euroopasse: Finnair ei taasta suveks loodetud lennuplaani (5) Kaarsilla juures jäisesse vette hüpanud elupäästja pääses napilt uppumisest Turvakodu juhataja: mõni ei taha siit koju minnagi Tulevane Eesti president kasvab laste turvakodus Polpo ja JOP viisid gurmaanidel keele alla Raivo E. Tamm: naeran sageli ja ka nüüdsama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rüütelmaa ei poolda linnas kiiruspiiri langetamist

1 min lugemist
Talvo Rüütelmaa FOTO: Priit Simson

Politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuri prefekt Kristian Jaani kirjutas mõne päeva eest Postimehes, et jalakäija ellujäämise tõenäosus autoõnnetuses sõltub sõiduki kiirusest, mistõttu kutsus ta asula sees lubatud sõidukiirust vähendama, kuid Tallinna liikluskorralduse juht Talvo Rüütelmaa ei näe selles lahendust ohutusega seotud probleemidele.

Tellijale

Rüütelmaa sõnul on piirkiiruse vähendamise ettepanekut aastate jooksul korduvalt arutatud, kuid veenvaid argumente selle rakendamiseks pole lõpuks leitud. Ta selgitas, et ajal, mil jalakäijaid on liikluses palju, on ka autosid liikluses palju ning tiheda liiklusega teedel ei saa autod praegugi sõita kiiremini kui 40 km/h.

Tema arvates peaks esimene eesmärk olema panna autojuhid pidama kinni piirkiirusest 50 km/h, sest raskete tagajärgede õnnetused pole juhtunud mitte seetõttu, et auto on sõitnud 50 km/h, vaid märksa kiiremini. «Kui paneme üles 40 km/h märgi, on ikka keegi, kes sõidab 100 km/h. Ja öösel, kui jalakäijaid praktiliselt pole, pole mingit põhjust, et peaks sõitma 40 km/h,» sõnas liikluskorraldaja.

06.03.2017 08.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto