Veidemani risk jättis Kalev/Cramole alles kaks tervet tagamängijat

Kolm ja pool hooaega Kalev/Cramos mänginud Rain Veideman (vasakul) otsustas karjääris astuda uue sammu. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti korvpallikoondise liidriks tõusnud Rain Veidemani lahkumine Kalev/Cramost tekitas huvilistes tavapärasest hoopis enam vastakaid tundeid kui tavapärane klubivahetus. Et Eesti liigas on üleminekuaken sulgunud, pole Veidemani võimalik asendada ja pealegi ei kuulu Veidemani uus tööandja Udine Amici kaugeltki tipptiimide sekka. Kindel pole ka see, kui palju Veideman Itaalia tugevuselt teises liigas mängida saab.

Tellijale Tellijale

Et Veideman peaks kommentaare jagama alles pärast tänast arstlikku kontrolli, said eile sõna Kalev/Cramo esindajad ja Veidemani agent Reed Nopponen. Lõpuks jäi kõlama kaks järeldust: Kalevi lepingupoliitika tegi neile taas karuteene ning Veidemani otsus on huvitav, aga riskantne.

Eesti meisterklubist on aastate jooksul poole hooaja pealt lahkunud lugematu arv mängijaid, sest korralikul tasemel pallurite allkirja saamiseks on piiratud eelarve juures lepingusse kirjutatud punkt, et väljaostusumma tasununa on neil võimalik klubist lahkuda. Varem pole Eesti liiga üleminekuakna sulgumise järel kalevlastel kadusid tekkinud, kõik lahkujad on soovist teada andnud vähemalt veebruaris. Tavaliselt maksab raha uus kosilane, aga Kalev/Cramo mänedžeri Kaarel Sibula sõnul ostis Veideman lepingu ise välja.

06.03.2017 08.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto