Sisukord
Kodustiil
Postimees
08.03.2017
Eesti Mälumäng 6000 eurot päevas Tallinna promomisele Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Ülekuumenevate Ameerika sõduritega külmas Eesti talves Tagakülg Allilma kulisside üllatav avanemine (4) Esikülg 8. märts President seitsmeks aastaks (6) Majandus Riskidest üle: startup aitab Eesti tootjatel poelettidele jõuda Idufirma aitab tootjate kaubal poelettidele jõuda 66 miljoni mees Roosikrantsi tänavalt Hiina peaminister lubab selgemat taevast Inflatsioon on tagasi, et jääda Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid Välismaa Välismajanduse lühid Välismaa lühiuudised 8.03.2017 Prantsusmaad kimbutasid torm ja lumelaviin Kvoodipagulastest keeldujad tahetakse rahast ilma jätta (2) Põlissoomlased saavad uue juhi ÜRO esindaja sõnul tuleb pagulaste aitamise kõrval edendada ka kohalike elu Facebook sai võidu Süüria põgeniku üle (1) Süürlase keerdkäigud libauudistes Arvamus Erkki Bahovski: sookvoodid tõejärgsel ajastul (5) Marku Lamp: mets ei lõppe otsa (11) Jaak Aaviksoo: tee tööd ja näe vaeva! Aga kui ei taha? (2) Tõnis Oja: ma olen seda juba näinud Juhtkiri: president seitsmeks aastaks? Kust ometi selline mõte? (8) Postimees 1932. aastal: Eesti piiritus Soome Andres Anvelt: rusikahoopideta Eesti kodude eest (5) Kultuur Enn Kunila: kunst, mida ei näidata, on surnud Eesti kunstnike unelmad jõudsid Itaaliasse Sport Spordi lühiuudised Meistrite liiga päevik: FC Barcelona võimatu missioon Soe ilm tegi Sildaru võistluskalendris muudatusi Tõnis Sildaru Norra X-mängudest: hoogu pole kellelgi, aga see on taas põnev väljakutse Kas Leedu ja Läti klubid suudavad Eesti ülemvõimu lõpuks murda? Roolija olemas – Eesti tippsõudjate üks unistus on täitumas Tarbija Eestis saab edukalt kasvatada troopilisi vilju Tartu Hüvasti, Sebe! Uuel Tartu bussihankel praegusel vedajal lootust pole (2) Põhiturniiri võitnud Bigbank läheb vastamisi tuttavate lätlastega Priit Pullerits: kes nüüd sokke peab sööma? Marja tänava trepp läheb kevadel remonti Netipettur tõi motomehele peavalu (1) Maaülikool kardab alarahastatud loomaarstiõppe hääbumist Koolilapsed võtavad jalad istumise alt välja Rannu rahvas paneb kirikukellad taas helisema Naine, kes üllatas Tartu teatripublikut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestis saab edukalt kasvatada troopilisi vilju

3 min lugemist
Kasvuhoone võimaldab Eestis kasvatada taimi, mis siin muidu toime ei tuleks. FOTO: MARGUS ANSU/POSTIMEES/SCANPIX

Kuigi eestlaste seas on levinud arvamus, et meie jahedas kliimas pole võimalik kasvuhooneski midagi eksootilist kasvatada, kannavad põhjamaistes tingimustes edukalt vilja nii melon kui isegi banaan.

Tellijale Tellijale

Kuna taimede ettekasvatamise ja soetamise aeg on juba käes, annab Postimees ülevaate, millised valikuid meil on. Meie laiuskraad seab vaid teatud piirangud, nii et kasvuhooneid müüva Rodoaed.ee esindaja Kalev Pärtna sõnul pole eestlastel suurt midagi kurta. «Näiteks lõunaeurooplased ei saa kasvatada nii mahlaseid salateid ja rediseid kui meie: nende suvi on selleks liiga kuum ja kuiv,» tõi ta näite. «Meie aga saame kasvuhoones ilma suurema vaevata kasvatada nii mahlaseid rohelisi taimi kui ka lõunaeurooplaste troopilisemaid vilju.» Siiani leidub eestlaste kasvuhoones siiski peamiselt kurki, tomatit ja paprikat, kuigi kurgid eelistaksid tegelikult pigem eraldi, leilisauna meenutavat kasvukohta. Nii võikski aiapidaja tegelikult kurgid eraldi kolida ning tegeleda nende asemel eksootidega, mis meie tingimustes põnevust pakuvad.

Kavala nipiga kahjurite vastu

07.03.2017 09.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto