Sisukord
Majandus
Postimees
08.03.2017
Eesti Mälumäng 6000 eurot päevas Tallinna promomisele Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Ülekuumenevate Ameerika sõduritega külmas Eesti talves Tagakülg Allilma kulisside üllatav avanemine (4) Esikülg 8. märts President seitsmeks aastaks (6) Majandus Riskidest üle: startup aitab Eesti tootjatel poelettidele jõuda Idufirma aitab tootjate kaubal poelettidele jõuda 66 miljoni mees Roosikrantsi tänavalt Hiina peaminister lubab selgemat taevast Inflatsioon on tagasi, et jääda Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid Välismaa Välismajanduse lühid Välismaa lühiuudised 8.03.2017 Prantsusmaad kimbutasid torm ja lumelaviin Kvoodipagulastest keeldujad tahetakse rahast ilma jätta (2) Põlissoomlased saavad uue juhi ÜRO esindaja sõnul tuleb pagulaste aitamise kõrval edendada ka kohalike elu Facebook sai võidu Süüria põgeniku üle (1) Süürlase keerdkäigud libauudistes Arvamus Erkki Bahovski: sookvoodid tõejärgsel ajastul (5) Marku Lamp: mets ei lõppe otsa (11) Jaak Aaviksoo: tee tööd ja näe vaeva! Aga kui ei taha? (2) Tõnis Oja: ma olen seda juba näinud Juhtkiri: president seitsmeks aastaks? Kust ometi selline mõte? (8) Postimees 1932. aastal: Eesti piiritus Soome Andres Anvelt: rusikahoopideta Eesti kodude eest (5) Kultuur Enn Kunila: kunst, mida ei näidata, on surnud Eesti kunstnike unelmad jõudsid Itaaliasse Sport Spordi lühiuudised Meistrite liiga päevik: FC Barcelona võimatu missioon Soe ilm tegi Sildaru võistluskalendris muudatusi Tõnis Sildaru Norra X-mängudest: hoogu pole kellelgi, aga see on taas põnev väljakutse Kas Leedu ja Läti klubid suudavad Eesti ülemvõimu lõpuks murda? Roolija olemas – Eesti tippsõudjate üks unistus on täitumas Tarbija Eestis saab edukalt kasvatada troopilisi vilju Tartu Hüvasti, Sebe! Uuel Tartu bussihankel praegusel vedajal lootust pole (2) Põhiturniiri võitnud Bigbank läheb vastamisi tuttavate lätlastega Priit Pullerits: kes nüüd sokke peab sööma? Marja tänava trepp läheb kevadel remonti Netipettur tõi motomehele peavalu (1) Maaülikool kardab alarahastatud loomaarstiõppe hääbumist Koolilapsed võtavad jalad istumise alt välja Rannu rahvas paneb kirikukellad taas helisema Naine, kes üllatas Tartu teatripublikut Meelelahutus Koomiks Sudoku

66 miljoni mees Roosikrantsi tänavalt

7 min lugemist
  • Veel päev enne allkirjade andmist ei olnud kindlust, et kokkulepe üldse tuleb.
  • Alstomis hakkas tööle terve vägi inimesi tõestamaks, et kõiges on süüdi tellija.
  • Mida teha, kui novembris selgub, et lisafilter saab valmis, aga alles jaanuaris?
Advokaat Jaanus Ikla. FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti suurima leppetrahvi – 66 miljonit eurot – aitas oma kliendile Eesti Energiale tuua vandeadvokaat Jaanus Ikla (45), kes aitas Eesti Energia meeskonnal veenda hiigelfirmat General Electricut maksma hüvitist Auvere elektrijaama hilinemise eest. Kes tahab advokaadibüroo Ellex Raidla nõunikuna töötava mehe kaasabil Eesti Energia meeskonna saavutatud tulemust korrata, peaks kogu karjääri jooksul iga tööpäeva lõpuks oma tööandjale ulatama ligi 6700 eurot. Eesti Energia mullusest kasumist moodustas Ikla saavutus rohkem kui kolmandiku.

Tellijale Tellijale

Millal leppetrahvide lugu teie jaoks alguse sai?

Lepingu järgi oli jaama valmimise tähtaeg 2015. aasta novembris, kuid augustis-septembris oli selge, et ta selleks ajaks valmis ei saa. Peamine probleem seisnes tolmuheitmetes ja vajalikus lisafiltris, mis hoiaks heitmeid lubatud piirides ka jaama täisvõimsusega töötades. Kuid 2015. aasta augustis ei teadnud veel ka Eesti Energia probleemi kogu olemust. Teati vaid, et ollakse graafikust maas.

07.03.2017 09.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto