Sisukord
Majandus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (1) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

66 miljoni mees Roosikrantsi tänavalt

7 min lugemist
  • Veel päev enne allkirjade andmist ei olnud kindlust, et kokkulepe üldse tuleb.
  • Alstomis hakkas tööle terve vägi inimesi tõestamaks, et kõiges on süüdi tellija.
  • Mida teha, kui novembris selgub, et lisafilter saab valmis, aga alles jaanuaris?
Advokaat Jaanus Ikla. FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti suurima leppetrahvi – 66 miljonit eurot – aitas oma kliendile Eesti Energiale tuua vandeadvokaat Jaanus Ikla (45), kes aitas Eesti Energia meeskonnal veenda hiigelfirmat General Electricut maksma hüvitist Auvere elektrijaama hilinemise eest. Kes tahab advokaadibüroo Ellex Raidla nõunikuna töötava mehe kaasabil Eesti Energia meeskonna saavutatud tulemust korrata, peaks kogu karjääri jooksul iga tööpäeva lõpuks oma tööandjale ulatama ligi 6700 eurot. Eesti Energia mullusest kasumist moodustas Ikla saavutus rohkem kui kolmandiku.

Tellijale

Millal leppetrahvide lugu teie jaoks alguse sai?

Lepingu järgi oli jaama valmimise tähtaeg 2015. aasta novembris, kuid augustis-septembris oli selge, et ta selleks ajaks valmis ei saa. Peamine probleem seisnes tolmuheitmetes ja vajalikus lisafiltris, mis hoiaks heitmeid lubatud piirides ka jaama täisvõimsusega töötades. Kuid 2015. aasta augustis ei teadnud veel ka Eesti Energia probleemi kogu olemust. Teati vaid, et ollakse graafikust maas.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto