Hiina peaminister lubab selgemat taevast

Peaminister Li Keqiangi pühapäevast kõnet Hiina rahvakongressil kuulati muu hulgas Pekingi raudteejaama restoranis. FOTO: STR/AFP/Scanpix

Hiina peaminister Li Keqiang lubas Hiina rahvakongressile (parlamendile) avakõnet pidades, et muudab taeva paljude sudusse mattunud linnade kohal selgeks, ning andis mõista, et iga hinna eest kiire majanduskasvu hoidmise asemel keskendutakse rohkem riskidele.

Tellijale Tellijale

Selle aasta majanduskasvu eesmärgi alandas Hiina 6,5 protsendini. See on väiksem kui eelmise aasta eesmärk, mis oli kuni 7,0 protsenti. Ametlikult oli eelmise aasta majanduskasv 6,7 protsenti, mis on viimase 26 aasta aeglaseim.

«Praegu on üldiselt süsteemsed riskid kontrolli all,» sõnas Li Keqiang. «Aga me peame olema valmis riskideks, kaasa arvatud riskideks, mis on seotud mittetootlike varade, maksejõuetuse, varipanganduse ja internetipangandusega,» lausus ta ja toonitas, et valitsus on väga mures Hiina mittefinantsettevõtete liiga suure võlakoormuse pärast. Ka lubas Li, et valitsus moderniseerib söega köetavaid elektrijaamu ning prioriteediks kujuneb taastuvenergia osakaalu suurendamine.

07.03.2017 09.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto