Sisukord
Arvamus
Postimees
08.03.2017
Eesti Mälumäng 6000 eurot päevas Tallinna promomisele Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Ülekuumenevate Ameerika sõduritega külmas Eesti talves Tagakülg Allilma kulisside üllatav avanemine (4) Esikülg 8. märts President seitsmeks aastaks (6) Majandus Riskidest üle: startup aitab Eesti tootjatel poelettidele jõuda Idufirma aitab tootjate kaubal poelettidele jõuda 66 miljoni mees Roosikrantsi tänavalt Hiina peaminister lubab selgemat taevast Inflatsioon on tagasi, et jääda Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid Välismaa Välismajanduse lühid Välismaa lühiuudised 8.03.2017 Prantsusmaad kimbutasid torm ja lumelaviin Kvoodipagulastest keeldujad tahetakse rahast ilma jätta (2) Põlissoomlased saavad uue juhi ÜRO esindaja sõnul tuleb pagulaste aitamise kõrval edendada ka kohalike elu Facebook sai võidu Süüria põgeniku üle (1) Süürlase keerdkäigud libauudistes Arvamus Erkki Bahovski: sookvoodid tõejärgsel ajastul (5) Marku Lamp: mets ei lõppe otsa (11) Jaak Aaviksoo: tee tööd ja näe vaeva! Aga kui ei taha? (2) Tõnis Oja: ma olen seda juba näinud Juhtkiri: president seitsmeks aastaks? Kust ometi selline mõte? (8) Postimees 1932. aastal: Eesti piiritus Soome Andres Anvelt: rusikahoopideta Eesti kodude eest (5) Kultuur Enn Kunila: kunst, mida ei näidata, on surnud Eesti kunstnike unelmad jõudsid Itaaliasse Sport Spordi lühiuudised Meistrite liiga päevik: FC Barcelona võimatu missioon Soe ilm tegi Sildaru võistluskalendris muudatusi Tõnis Sildaru Norra X-mängudest: hoogu pole kellelgi, aga see on taas põnev väljakutse Kas Leedu ja Läti klubid suudavad Eesti ülemvõimu lõpuks murda? Roolija olemas – Eesti tippsõudjate üks unistus on täitumas Tarbija Eestis saab edukalt kasvatada troopilisi vilju Tartu Hüvasti, Sebe! Uuel Tartu bussihankel praegusel vedajal lootust pole (2) Põhiturniiri võitnud Bigbank läheb vastamisi tuttavate lätlastega Priit Pullerits: kes nüüd sokke peab sööma? Marja tänava trepp läheb kevadel remonti Netipettur tõi motomehele peavalu (1) Maaülikool kardab alarahastatud loomaarstiõppe hääbumist Koolilapsed võtavad jalad istumise alt välja Rannu rahvas paneb kirikukellad taas helisema Naine, kes üllatas Tartu teatripublikut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal: Eesti piiritus Soome

1 min lugemist
Juuresoleval pildil on vaid üks kogus piiritust ja viina ning puskariaparaate, mis läksid 1919. aastal sundhävitamisele. FOTO: Eesti Rahva Muuseum

Teatavasti Soomes lõpeb alkoholi keeld 5. aprillil. Ühenduses sellega peavad soomlased seks ajaks oma viinamonopoli korda seadma. Juba mõnda aega Soome pealinn kubiseb alkoholilisi jooke valmistavate riikide agentidest, kes üksteise võidu tahavad võita Soome turgu oma jookidele.

Ka eesti poolt on kogu aeg avanevat turgu silmas peetud ja möödunud nädalal sõitis Helsingi välisministeeriumi väliskaubanduse osakonna direktor E. Virgo, kes pidas läbirääkimisi Soome valitsusega Eesti piirituse ostmise asjus. Laupäeva õhtul jõuti kõigis punktides kokkuleppele. Soomlased tahavad osta meilt iga aasta 2 milj. liitrit piiritust, kuid reserveerivad endale õiguse suurendada seda kogust 4 milj. liitrini.

Soomlased ei taha aga saada piiritust, vaid 40-kraadilist viina, nagu seda müüakse meil. Kui leping lõplikult kinnitatakse, siis peab juba 19. märtsil olema Helsingis kohal 500 000 liitrit 40-kraadilist viina. Viin läheb Soome Eesti pudelites. Soomlased saadavad tallinna oma etiketid, mis siin pudelitele peale kleebitakse. Nii jõuab eesti viin Soome niivõrd valmina, et soomlastel ei jää muud üle, kui kork pealt ära tõmmata.

Nagu majandusministeeriumist kuuleme, ei tee meile praegu raskusi isegi 4 milj. liitri viina korraga Soome saatmine, sest umbes sellesuurune tagavara on meil olemas.

8.03.1932

Seotud lood
    07.03.2017 09.03.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto