Sisukord
Sport
Postimees
08.03.2017
Eesti Mälumäng 6000 eurot päevas Tallinna promomisele Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Ülekuumenevate Ameerika sõduritega külmas Eesti talves Tagakülg Allilma kulisside üllatav avanemine (4) Esikülg 8. märts President seitsmeks aastaks (6) Majandus Riskidest üle: startup aitab Eesti tootjatel poelettidele jõuda Idufirma aitab tootjate kaubal poelettidele jõuda 66 miljoni mees Roosikrantsi tänavalt Hiina peaminister lubab selgemat taevast Inflatsioon on tagasi, et jääda Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid Välismaa Välismajanduse lühid Välismaa lühiuudised 8.03.2017 Prantsusmaad kimbutasid torm ja lumelaviin Kvoodipagulastest keeldujad tahetakse rahast ilma jätta (2) Põlissoomlased saavad uue juhi ÜRO esindaja sõnul tuleb pagulaste aitamise kõrval edendada ka kohalike elu Facebook sai võidu Süüria põgeniku üle (1) Süürlase keerdkäigud libauudistes Arvamus Erkki Bahovski: sookvoodid tõejärgsel ajastul (5) Marku Lamp: mets ei lõppe otsa (11) Jaak Aaviksoo: tee tööd ja näe vaeva! Aga kui ei taha? (2) Tõnis Oja: ma olen seda juba näinud Juhtkiri: president seitsmeks aastaks? Kust ometi selline mõte? (8) Postimees 1932. aastal: Eesti piiritus Soome Andres Anvelt: rusikahoopideta Eesti kodude eest (5) Kultuur Enn Kunila: kunst, mida ei näidata, on surnud Eesti kunstnike unelmad jõudsid Itaaliasse Sport Spordi lühiuudised Meistrite liiga päevik: FC Barcelona võimatu missioon Soe ilm tegi Sildaru võistluskalendris muudatusi Tõnis Sildaru Norra X-mängudest: hoogu pole kellelgi, aga see on taas põnev väljakutse Kas Leedu ja Läti klubid suudavad Eesti ülemvõimu lõpuks murda? Roolija olemas – Eesti tippsõudjate üks unistus on täitumas Tarbija Eestis saab edukalt kasvatada troopilisi vilju Tartu Hüvasti, Sebe! Uuel Tartu bussihankel praegusel vedajal lootust pole (2) Põhiturniiri võitnud Bigbank läheb vastamisi tuttavate lätlastega Priit Pullerits: kes nüüd sokke peab sööma? Marja tänava trepp läheb kevadel remonti Netipettur tõi motomehele peavalu (1) Maaülikool kardab alarahastatud loomaarstiõppe hääbumist Koolilapsed võtavad jalad istumise alt välja Rannu rahvas paneb kirikukellad taas helisema Naine, kes üllatas Tartu teatripublikut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Roolija olemas – Eesti tippsõudjate üks unistus on täitumas

2 min lugemist
Eesti tulevase kaheksapaadi liikmed. FOTO: Pm

Eelmisel aastal sai Eesti paarisaeruline neljapaat rõõmustada pronksmedali üle Rio olümpiamängudel. Tänavuseks hooajaks on seatud eesmärgiks heidelda kõige kirkamate medalite eest Floridas peetavatel maailmameistrivõistlustel. Teel MMile tahetakse aga tavapärasest rutiinist välja murda ja selleks täidetakse üks ammune unistus – MK-etapil asutakse starti kaheksapaadiga. 

Tellijale Tellijale

Eesti sõudjad on aastate jooksul proovinud erinevaid kooslusi, kuid seni ei ole nad istunud korraga suurimasse võistluspaati, et maailma kõige vägevametega kaheksapaatidel jõudu katsuda. Eile jõudsid eestlased oma tänavuse hooaja esimesse veelaagrisse Horvaatias. Juba nädala lõpul võtab peatreener Matti Killing ette teekonna Itaaliasse, et ära tuua tuttuus kaheksapaat, millega siis hakatakse esmalt trenni rühmama ja hiljem Poznani MK-etapil võistlema. Aerud tavapärasest suurema võistlusaluse jaoks võeti kodumaalt juba kaasa.

Praeguseks on välja valitud ka mehed, kes on kaheksapaadil sõudma asuvad. Juba algusest peale oli selge, et parima koosluse kokku saamiseks tuleb seltskonda kaasata kogu Rio neljapaat ehk Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. Lisaks nimetatud neljale võeti kampa veel Sten-Erik Anderson, Kaur Kuslap, Joosep Laos ning Oskar Kuzmin. Vaadates Eesti sõudmise kandepinda, ongi kokku saadud parim võimalik kooslus.

07.03.2017 09.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto