Koolilapsed võtavad jalad istumise alt välja

Tartu Tamme kool on üks kümnest koolist, mis osaleb Tartu ülikooli liikumislabori katseprojektis. Selle aasta alguses paigaldas kool ühte kitsasse koridori kümne meetri pikkuse ronimisseina, millest on saanud suur hitt õpilaste seas, ent selle vastu tunnevad väga suurt huvi ka paljud koolid üle Eesti. FOTO: Sille Annuk

Laste vähene kehaline aktiivsus on teema, millega tegelevad ülikooli teadlased, ent selle mure lahendamisele otsustas õla alla panna ka Tartu linnavalitsus. Tartu 11–15-aastastest lastest vaid 15 protsenti liigub päeva jooksul piisavalt ehk vähemalt tund aega – see on murettekitav arv, mis kannustas linnavalitsust paluma Tartu ülikooli teadlastelt abi, et tõmmata pidurit laste liikumisharjumuse langustendentsile.

Tellijale Tellijale

Ülikooli liikumislabor alustas läinud aastal üle Eesti kümnes koolis katseprojekti, et suunata õpilasi kogu koolipäeva vältel rohkem liikuma. Seda ettevõtmist, milles osaleb ka neli Tartu kooli, toetavad haridus- ja teadusministeerium ning sotsiaalministeerium.

Ent Tartu linnavalitsus otsustas läinud nädalal ka ise eraldada ligi 10 000 eurot, et veelgi rohkem õpilasi saaks koolis viibimise ajal jalad istumise alt välja võtta. Nii hakkavad Kesklinna, Karlova ja Kivilinna kool koos liikumislaboriga otsima lahendusi, kuidas kujundada koolimaja, selle ümbrus ja ka koolitunnid ringi nii, et laste liikumisaktiivsus suureneks. Liikumislabor annab koolidele ka mänguvahendeid.

07.03.2017 09.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto