Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
08.03.2017
Eesti Mälumäng 6000 eurot päevas Tallinna promomisele Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Ülekuumenevate Ameerika sõduritega külmas Eesti talves Tagakülg Allilma kulisside üllatav avanemine (4) Esikülg 8. märts President seitsmeks aastaks (6) Majandus Riskidest üle: startup aitab Eesti tootjatel poelettidele jõuda Idufirma aitab tootjate kaubal poelettidele jõuda 66 miljoni mees Roosikrantsi tänavalt Hiina peaminister lubab selgemat taevast Inflatsioon on tagasi, et jääda Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid Välismaa Välismajanduse lühid Välismaa lühiuudised 8.03.2017 Prantsusmaad kimbutasid torm ja lumelaviin Kvoodipagulastest keeldujad tahetakse rahast ilma jätta (2) Põlissoomlased saavad uue juhi ÜRO esindaja sõnul tuleb pagulaste aitamise kõrval edendada ka kohalike elu Facebook sai võidu Süüria põgeniku üle (1) Süürlase keerdkäigud libauudistes Arvamus Erkki Bahovski: sookvoodid tõejärgsel ajastul (5) Marku Lamp: mets ei lõppe otsa (11) Jaak Aaviksoo: tee tööd ja näe vaeva! Aga kui ei taha? (2) Tõnis Oja: ma olen seda juba näinud Juhtkiri: president seitsmeks aastaks? Kust ometi selline mõte? (8) Postimees 1932. aastal: Eesti piiritus Soome Andres Anvelt: rusikahoopideta Eesti kodude eest (5) Kultuur Enn Kunila: kunst, mida ei näidata, on surnud Eesti kunstnike unelmad jõudsid Itaaliasse Sport Spordi lühiuudised Meistrite liiga päevik: FC Barcelona võimatu missioon Soe ilm tegi Sildaru võistluskalendris muudatusi Tõnis Sildaru Norra X-mängudest: hoogu pole kellelgi, aga see on taas põnev väljakutse Kas Leedu ja Läti klubid suudavad Eesti ülemvõimu lõpuks murda? Roolija olemas – Eesti tippsõudjate üks unistus on täitumas Tarbija Eestis saab edukalt kasvatada troopilisi vilju Tartu Hüvasti, Sebe! Uuel Tartu bussihankel praegusel vedajal lootust pole (2) Põhiturniiri võitnud Bigbank läheb vastamisi tuttavate lätlastega Priit Pullerits: kes nüüd sokke peab sööma? Marja tänava trepp läheb kevadel remonti Netipettur tõi motomehele peavalu (1) Maaülikool kardab alarahastatud loomaarstiõppe hääbumist Koolilapsed võtavad jalad istumise alt välja Rannu rahvas paneb kirikukellad taas helisema Naine, kes üllatas Tartu teatripublikut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolilapsed võtavad jalad istumise alt välja

3 min lugemist
Tartu Tamme kool on üks kümnest koolist, mis osaleb Tartu ülikooli liikumislabori katseprojektis. Selle aasta alguses paigaldas kool ühte kitsasse koridori kümne meetri pikkuse ronimisseina, millest on saanud suur hitt õpilaste seas, ent selle vastu tunnevad väga suurt huvi ka paljud koolid üle Eesti. FOTO: Sille Annuk

Laste vähene kehaline aktiivsus on teema, millega tegelevad ülikooli teadlased, ent selle mure lahendamisele otsustas õla alla panna ka Tartu linnavalitsus. Tartu 11–15-aastastest lastest vaid 15 protsenti liigub päeva jooksul piisavalt ehk vähemalt tund aega – see on murettekitav arv, mis kannustas linnavalitsust paluma Tartu ülikooli teadlastelt abi, et tõmmata pidurit laste liikumisharjumuse langustendentsile.

Tellijale Tellijale

Ülikooli liikumislabor alustas läinud aastal üle Eesti kümnes koolis katseprojekti, et suunata õpilasi kogu koolipäeva vältel rohkem liikuma. Seda ettevõtmist, milles osaleb ka neli Tartu kooli, toetavad haridus- ja teadusministeerium ning sotsiaalministeerium.

Ent Tartu linnavalitsus otsustas läinud nädalal ka ise eraldada ligi 10 000 eurot, et veelgi rohkem õpilasi saaks koolis viibimise ajal jalad istumise alt välja võtta. Nii hakkavad Kesklinna, Karlova ja Kivilinna kool koos liikumislaboriga otsima lahendusi, kuidas kujundada koolimaja, selle ümbrus ja ka koolitunnid ringi nii, et laste liikumisaktiivsus suureneks. Liikumislabor annab koolidele ka mänguvahendeid.

07.03.2017 09.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto