Kas Leedu ja Läti klubid suudavad Eesti ülemvõimu lõpuks murda?

Balti liiga play-offid. FOTO: graafika: Alari Paluots

Neljapäeval algavates Balti võrkpalliliiga veerandfinaalides on neli Eesti klubi, kolm võistkonda Lätist ja üks Leedust. Seejuures Eesti klubid veerandfinaalides vastamisi ei lähe, mis tähendab, et 18.–19. märtsil Võrus peetavale finaalturniirile võib jõuda ka neli meie meeskonda: Tartu Bigbank, Tallinna Selver, Pärnu Võrkpalliklubi ja Rakvere Võrkpalliklubi. Samas võib põhiturniiri lõpetanud Leedu klubi Flamingo Volley liiga ajaloos esimest korda medali võita ja kindlasti soovivad ka lätlased lõpetada eestlaste aastaid kestnud  ülemvõimu.

Enim tiitleid on Selveril (6), viimati võitis eelmisel kevadel kolme Balti riigi klubisid ühendava liiga Pärnu. Läti klubidest on ainsana tiitli võitnud Ozolnieki Poliurs, ent see juhtus esimesel hooajal, aastal 2006. Kõik ülejäänud tiitlid on läinud Eestisse.

Tellijale Tellijale

Kahe võiduni peetavad veerandfinaalseeriate avamängud toimuvad neljapäeval ja korduskohtumised laupäeval. Kui edasipääseja selgitamiseks on vaja ka kolmandat mängu, toimub see pühapäeval. Esimesed mängud mängitakse põhiturniiril madalama asetuse saanud võistkonna koduväljakul, välja arvatud paaris Pärnu Võrkpalliklubi – RTU/Robežsardze, sest Läti võistkonnal polnud neljapäevaks saaliaega. Postimees vaatab veerandfinaalpaaride vastasseise.

07.03.2017 09.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto