Sisukord
Tallinn
Tänane leht
09.03.2017
Eesti Kool diskrimineeris seeliku kandmist nõudes väikeseid tüdrukuid (61) Võimuliit tõmbas ministrite arvu vähendamisele pidurit (3) Mälumäng Šokivangistust nõudev minister pakub kompromissi (8) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Korraldatud jäätmevedu tõi õuele prügihunnikud Tantsija kõndis mööda Solarise seina alla Eesti külje lühemad uudised Süürlanna sai rängalt põletada Galerii: ERRi juhikandidaadid lähevad ükshaaval nõukogu jutule (6) Aruanne annab Pärnu haigla juhtimisele karmi hinnangu (5) Majandus Investor Mari: investeerisin hiiglastesse Eesti majanduse lühiuudised Postimehe intervjuu EASi esindajaga Pekingis: hiinlased igatsevad Eesti puhast õhku Trump kimbutab ravimitööstust Vähese rahaga investeerides jälgi teenustasusid Välismaa Saatuslik Penelope skandaalide keerises Välismaa lühid Varssavi kangutab Tuski WikiLeaks lõi palli USA luure väravasse «Vault 7» suurimad paljastused Rääkiv nukk võib olla häkkerite tööriist Arvamus Kaire Uuseni naistepäevalugu: kõigi hädade põhjus – eesti mees ei oska naist valida (16) Toomas Tamsar ja Mait Palts: valitsus võtku klapid peast (5) Marti Aavik: presidendile residents – tehkem ära (6) Juhtkiri: appi, pükstes tüdrukud! Tõepoolest – appi! (23) Postimees 1946. aastal: «Ema Au» ordenid (1) Kultuur Marina Abramovići noolena südamesse tungiv kunst Sildistava hinnangu varjus on hirmunud laps Sport Postimees Norra X-mängudel: vana probleem, kuid senisest tõsisem Mehhiko ralliks valmistuti alpimajas Välkotsus tõi klassikalise tehnika sprindirajale tagasi Tallinn Korraldatud jäätmevedu tõi õuele prügihunnikud Eesti külje lühemad uudised Tartu KITSAD PARKLAD: sagedased plekimõlkimised kaubakeskuste parklates polegi ainult autojuhtide süü (2) Ajalooline koolimaja on müügis ühetoalise korteri hinnaga Tartu laseb neli suurt maatükki ära rookida Tartu turuhoone saab mihklipäevaks uue sisu (2) Kuulsa teadlase elu ja tegevuse võtab kokku ooper Meelelahutus Koomiks Sudoku

Korraldatud jäätmevedu tõi õuele prügihunnikud

2 min lugemist
Ära vedamata olmeprügi Lasnamäel. FOTO: Eero Vabamägi

Üks Tallinna korteriühistu on pärast korraldatud jäätmeveo süsteemile üleminekut hädas üleajavate jäätmekonteineritega, ent uus lepingupartner, kelle linn peale sundis, ei vasta pretensioonidele.

Lasnamäe tagumises servas asuvas Ümera 11 elamus on 180 korterit. Suure elanike arvu tõttu tühjendatakse segaolmejäätmete konteinerit kolm korda nädalas. Viimaste nädalate jooksul on ühistul aga prügiveoga pidevad probleemid.

Kõigepealt jäi viiekuupmeetrine süvakogumismahuti tühjendamata 27. veebruaril. Kohe hakkas konteineri juurde kogunema prügikotte. 1. märtsil toimus plaaniline konteineri tühjendus.

«Sellest polnud aga suurt kasu, sest mahuti kõrvale oli vahepeal nii palju prügi toodud, et see sai peaaegu kohe täis,» rääkis Ümera 11 korteriühistu esimees Janek Kapper.

Sel esmaspäeval jäi prügi jälle ära viimata. Kapper on kogu selle aja jooksul saatnud kirju Tallinna Jäätmekeskusele, kellega ühistul on leping sõlmitud, kuid ühelegi kirjale pole vastatud. Eilegi oli Ümera tänava jäätmemahutite juures samasugune olukord kui veebruari lõpus.

Süvakogumismahuti on tavaliselt ümara kujuga konteiner, mille sees on suur jäätmekott, mis ulatub maa alla. Niisugune konteiner mahutab tunduvalt rohkem jäätmeid, kuid selle tühjendamiseks on vaja spetsiaalset autot.

Tallinna Jäätmekeskuse juhataja Martin Gasman ütles Postimehele, et probleemi põhjuseks on katki läinud prügiautod.

«Paraku viimasel nädalal on vedajat kimbutanud tehnilised rikked just süvakogumismahutite autodel. Nende likvideerimisega tegeldakse ning samas on kasutusele võetud alternatiivsed autod. Loodetavasti lähipäevadel probleemid kaovad,» lausus ta.

Vastamata kirjade kohta ütles Gasman, et jäätmekeskus vastab jõudumööda kõikidele pöördumistele.

Kapperit see seletus ei rahulda. «Minu teada ongi neil ainult üks süvakogumismahutite jaoks mõeldud auto. Kuidas sai riigihanke võita selline firma, millel pole tagavarasõidukeid? Tänavapuhastajad ei saa ju öelda, et sahk läks katki ja nüüd jääb lumi rookimata. Nendelt nõutakse, et töö oleks tehtud. Miks peaksid prügiveoga asjad teisiti olema?» küsis ühistu esimees.

Kapper sattus hiljuti vestlema ka süvakogumismahuteid tühjendava auto juhiga. Too olevat öelnud, et talle anti üks uus piirkond teenindada, kuid palka juurde ei pandud ja seetõttu läheb ta töölt ära. «Arvatavasti läkski see autojuht minema ja nüüd nad ei suuda uut töötajat leida. Ma ei usu, et see auto on katki,» ütles ühistu juht.

Eile õhtul saabus Ümera 11 ühistule ka veebruari prügiveo arve. Selles küsitakse raha ka tegemata jäänud tühjenduse eest.

Seotud lood
08.03.2017 10.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto