Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
09.03.2017
Eesti Kool diskrimineeris seeliku kandmist nõudes väikeseid tüdrukuid (61) Võimuliit tõmbas ministrite arvu vähendamisele pidurit (3) Mälumäng Šokivangistust nõudev minister pakub kompromissi (8) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Korraldatud jäätmevedu tõi õuele prügihunnikud Tantsija kõndis mööda Solarise seina alla Eesti külje lühemad uudised Süürlanna sai rängalt põletada Galerii: ERRi juhikandidaadid lähevad ükshaaval nõukogu jutule (7) Aruanne annab Pärnu haigla juhtimisele karmi hinnangu (5) Majandus Investor Mari: investeerisin hiiglastesse Eesti majanduse lühiuudised Postimehe intervjuu EASi esindajaga Pekingis: hiinlased igatsevad Eesti puhast õhku Trump kimbutab ravimitööstust Vähese rahaga investeerides jälgi teenustasusid Välismaa Saatuslik Penelope skandaalide keerises Välismaa lühid Varssavi kangutab Tuski WikiLeaks lõi palli USA luure väravasse «Vault 7» suurimad paljastused Rääkiv nukk võib olla häkkerite tööriist Arvamus Kaire Uuseni naistepäevalugu: kõigi hädade põhjus – eesti mees ei oska naist valida (16) Toomas Tamsar ja Mait Palts: valitsus võtku klapid peast (5) Marti Aavik: presidendile residents – tehkem ära (7) Juhtkiri: appi, pükstes tüdrukud! Tõepoolest – appi! (23) Postimees 1946. aastal: «Ema Au» ordenid (1) Kultuur Marina Abramovići noolena südamesse tungiv kunst Sildistava hinnangu varjus on hirmunud laps Sport Postimees Norra X-mängudel: vana probleem, kuid senisest tõsisem Mehhiko ralliks valmistuti alpimajas Välkotsus tõi klassikalise tehnika sprindirajale tagasi Tallinn Korraldatud jäätmevedu tõi õuele prügihunnikud Eesti külje lühemad uudised Tartu KITSAD PARKLAD: sagedased plekimõlkimised kaubakeskuste parklates polegi ainult autojuhtide süü (2) Ajalooline koolimaja on müügis ühetoalise korteri hinnaga Tartu laseb neli suurt maatükki ära rookida Tartu turuhoone saab mihklipäevaks uue sisu (2) Kuulsa teadlase elu ja tegevuse võtab kokku ooper Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu laseb neli suurt maatükki ära rookida

2 min lugemist
Heakorratöödega tehakse võsast puhtaks ka Supilinnas asuv maa-ala, kus juba aastaid on hoitud kunagise jalakäijate raud- silla osi. FOTO: Sille Annuk

Tartu linn laseb sel kevadel puhastada võsast ja ehitusjäätmetest neli suurt maa-ala ehk üle kuue hektari maad. Kordatehtud krunte hakatakse tulevikus regulaarselt hooldama.

Tartu linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgensoni sõnul võttis maade heakorrastamise hankest osa kolm firmat: OÜ Hansko, OÜ RoadWest ja osaühing Nivoo. Hanke võitjaks tunnistati Nivoo, kes lubas vajalikud tööd ära teha 31 872 euroga.

Heakorrastatakse kaks Supilinnas Oa tänaval asuvat krunti, kus on aastaid hoitud kunagise jalakäijate raudsilla osasid. Puhtaks tehakse ka Annelinna spordihoone taga asuv 1,45 hektari suurune piklik maa-ala aadressiga Pikk 65 ning Ladva, Lehe ja Puiestee tänava äärde jäävad maatükid. Maa-alade suurus on kokku umbes 6,64 hektarit. 

Regulaarne hooldus

Hanketingimuste järgi tuleb kõikidelt kinnistutelt raiuda võsa ja puud, mille diameeter jääb alla 15 sentimeetri. Puit tuleb sealt ära vedada ning hilisemate hooldustööde jaoks kõik kännud maapinnaga ühetasa freesida.

Kinnistutel olevad ehitusjäätmed, suured kivid ja olmepraht tuleb samuti kokku koguda ja viia selleks ettenähtud kohta. Maapinnast kõrgemal asuvad vundamendid ja lagunenud rajatised tuleb lammutada maani maha ja lammutusjäätmed ära vedada.

Kõigil kinnistutel tuleb raiuda puud, mille diameeter jääb alla 15 sentimeetri. Puit tuleb ära vedada ja kännud maatasa freesida.

Jürgensoni sõnul tuleb maatükid niimoodi korda teha, et neid on hiljem võimalik niita nii traktori kui ka trimmeriga. Praeguses hankelepingus on ka suve teises poolest toimuv ühekordne niitmine.

Sellist korrastustööd on linn Jürgensoni sõnul tellinud ka varem. Näiteks puhastati eelmisel suvel Roosi tänava äärde jäävad krundid 50 ja 89. Samuti said korrastatud Lotte lasteaia ümber jäävad maatükid.

Jürgenson ütles, et linn võtab järjest ette maalappe, mida on vaja puhastada. «Näiteks Annelinna spordihoone tagune ala on korras, aga selle kõrval on maa, kus on võsa ja vanu ehituspaneele. Selle võiks samuti korda teha,» rääkis Jürgenson. 

«Oa tänaval on perspektiivne lasteaiakrunt. Jaamamõisa linnaosas läksid just võõrandamisele Ida tänava krundid ja Ladva kinnistud on kohe nende kõrval,» põhjendas Jürgenson praegust valikut.

Ladva tänava krundid on detailplaneeringu järgi korter-elamumaa ning kui turul on nõudlus, on linn valmis need tulevikus võõrandama. 

«Puiestee 114 krunt on aga selline territoorium, mis jääb tulevikus Raatuse tänava pikenduse alla. Selle kõrvalt oleme juba korrastanud Kasarmu 3 kinnistu,» lisas Jürgenson.

Linnaserva

Mis puudutab Oa tänava krunte, siis esialgu on linnal plaan need lihtsalt korrastada. Vana jalakäijate silla osad jäävad sinna alles. «Praegu need sisulist kasutust leidnud ei ole ja jäävad sinna alles. Kui rakendust ei leita, tuleb viia vanametalliks,» rääkis Jürgenson.

Heakorrahankeid plaanib linn teha ka tulevikus. «Kindlasti, see on pidev protsess. Teeme vastavalt eelarve võimalustele, samm-sammult,» sõnas Jürgenson. Ta märkis, et üha rohkem liigutakse puhastusega linnaserva poole.

Korrastatavad krundid

  • Oa 19 ja Oa 23 – 0,58 ha
  • Ladva 7, Ladva 8 ja Lehe 22 – 1,77 ha
  • Puiestee 114 – 2,84 ha
  • Pikk 65 – 1,45 ha
Seotud lood
08.03.2017 10.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto