Sisukord
Arvamus
Tänane leht
10.03.2017
Eesti Dilbert Mälumäng Horoskoop Palju õnne Tagakülg Male Ministeeriumis valmis eelnõu maavalitsuste lõpetamiseks Eesti lühiuudised Yana Toom sõidab märtsis uuesti Süüriasse Heategija sai annetajate toel uue invatakso Rektorikandidaadid: Tartu Ülikool peab täitma nii rahvusülikooli kui ka rahvusvahelise ülikooli ülesandeid Esikülg 10. märts Justiitsminister kutsus Postimehe loo peale kokku ümarlaua Riik ja linn on hädas ebaseadusliku rekordprügilaga (8) Järgmine kaitseväe juhataja selgub kümmekonna kõrge ohvitseri seast (3) Majandus USA kildanafta teine tulemine Välismaa Szydło jonnis ülemkogul kurtidele kõrvadele Välismaa lühiuudised 10.03.2017 KOHALIK VAADE. Ungari noorteliikumine tõmbas võimude olümpiaunistusele kriipsu peale Eesti saab eesistumise ajal lugeda rändetibusid Arvamus Karli Lambot: kogu riigi arengu eest vastutust võttes (5) Tõnis Oja: koalitsioonipoliitikud sellest ei räägi (2) Andrus Karnau: kolm laeva ja neli sidrunit (5) Juhtkiri: meil aiaäärne prügi sees (1) Andrus Ansip: miks on Eesti sabassörkija? (13) Edasi 1953. aastal: töötajate vankumatu otsus (1) Kultuur Viljandi on kinokaardil tagasi Trieri lugu sobib lavale nagu valatult Kultuuri lühid Sport Viimase minuti otsus jättis Kelly pealtvaatajaks Spordi lühiuudised X-mängude võitja: see on ebaaus, et Kellyl hoogu polnud! Midagi hullu pole: Balta põlv lubab treenimist jätkata Laskesuusatajate tervis korda, kas või vägisi X-mängude peakorraldaja: ma ei saa kedagi võistlema sundida Barcelona kangelased mängisid end legendideks Tallinn Riik ja linn on hädas ebaseadusliku rekordprügilaga (8) Tartu Leheputka pakub: hot dog ja limonaad koolilõunaks (1) Endise klubi Tallinn maja lammutatakse, asemele tuleb ärihoone Õnnelike üliõpilaste küsimus ajas Volli Kalmu ja Margit Sutropi vaidlema (1) Rektorikandidaadid: Tartu ülikool peab täitma nii rahvusvahelise ülikooli kui ka rahvusülikooli ülesandeid Kääriku ihkab tõusta Eesti spordimekaks Kunstitegu toob kaasa kinnipidamise Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1953. aastal: töötajate vankumatu otsus

1 min lugemist
Stalini haud Kremli müüri ääres. FOTO: Pavel Golovkin/AP/Scanpix

Tartu Jahu- ja Leivakombinaadi töötajad kogunesid suure Stalini matuste päeval miitingule punanurka.

Miitingu avas käitise partei-algorganisatsiooni sekretär sm. O. Kavald sõnadega: «Täna jättis kogu progressiivne inimkond jumalaga oma kalli juhi, sõbra ja õpetaja, inimkonna suurima geeniuse, suure Staliniga.»

Lühidalt jutustas koosolijaile seltsimees Stalini elu- ja võitlusteest EKP Tartu Linnakomitee esindaja sm. Koslov. Ta kutsus koosolijaid veelgi tihedamini liituma Nõukogude Liidu Kommunistliku Partei ja Nõukogude valitsuse ümber.

Sõna võtab stahhaanovlane rahvasaadik sm. Rebane: «Meie jätkame kindlasti Stalini poolt kättenäidatud teel. Omalt poolt luban senise 150-160% asemel täita nüüd oma tööülesandeid 200%-liselt. Kutsun teisi kombinaadi töötajaid minule järgnema!»

Tartu Jahu- ja Leivakombinaadi  kollektiivi üksmeelne otsus on täita kombinaadi aastaplaan ennetähtaegselt 15. detsembriks, kiirendada käibevahendite ringlust 0,5 päeva võrra, hoida elektrienergiat kokku 3%, suurendada toodangu sortimenti ja tõsta selle kvaliteeti.

10.03.1953

Seotud lood
09.03.2017 11.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto