Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.03.2017
Eesti ENSV, joppenpuhh (11) Analüüs: Sisekaitseakadeemia kolimine on kallis ja ohtlik (16) Puidufirma ei taha naabriks elumaju (1) Palju õnne Mälumäng Male Dilbert Tagakülg Horoskoop Koolid hoiatavad lapsevanemaid ohtlike mängude eest Lõbusõitu teinud auto vajus Männikul läbi jää Peeter Tulviste (28. oktoober 1945 – 11. märts 2017) Meenutades Peeter Tulvistet Eestis elava muulase välismaine juhiluba ei pruugi siin kehtida Majandus Majanduse lühiuudised Eesti piletimüügitarkvara laieneb Norrasse Norra riik võtab kasutusele eestlaste piletimüügitarkvara Halb nõu tõi Nordeale miljonitrahvi Millega tegeleb Eesti aasta ettevõte 2017? Välismaa Vene professor: Putin valitseb veel kaua (1) Välismaa lühid AJA PEEGEL: Kommunistidele nõiajahti pidanud ja kurvalt lõpetanud senaator Hollandi ja Türgi vahel puhkes tüli Arvamus Jarmo Mäkelä: Venemaa dresseerib ka Rootsit soometumise teele (1) Juhtkiri: Türgi rebane eurooplaste kanakuudis (10) Evelyn Kaldoja: õppetund pagulastest (11) Postimees 1991. aastal: kogelmogelist peab loobuma Jüri Valge: keelenõukogu kadumine näitab valitsuse ükskõiksust eesti keele vastu (4) Ülo Kaasik: ettevõtjatele on vaja kindlust (9) Kultuur ENSV, joppenpuhh (11) EFTA võitjad ehk lähiminevik ruulib Ossimaailma rehabiliteerimine (5) Sport Näiliselt lootusetust olukorrast võluti välja hõbemedal ja kaks uut trikki Tänak võttis Mehhikost probleemide kiuste maksimumi Meeste Big Airis ajalugu teinud rootslane: Kelly on palju parem kui mina 15-aastaselt Tagasi tippu rühkiva Pendi keha on piiri peal Tartu pakkus närvikõdi ja kaotas liidri Saluri on halva selja taha jätnud Tarbija Fotod: Saturni kuu osutus kosmosepelmeeniks Tehisintellektile tõi pokkeris võidu strateegilisest mõtlemisest loobumine Tartu Puukuuris pesitses viirus, mis lõi naisel tükiks ajaks jalad alt (2) PEETER TULVISTE: 28. X 1945 – 11. III 2017 Tasuta e-kursus õpetab infot otsima Igasugust hookuspookust ei maksa uskuda, aga väike närvikõdi lisab elule värvi Proovisin omal nahal järele, mis tunne on olla liikumispuudega inimese käteks ja jalgadeks (2) Kuidas tosina kõrgkooliga kultuurilinn lähikümnendeil hoogsalt kasvama panna? Markus Toompere: kultuuripealinnaks parkimismaju ehitades? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: kogelmogelist peab loobuma

1 min lugemist
Salmonelloos levib peamiselt bakteriga saastunud mune toiduks tarvitades. FOTO: SCANPIX

Sanitaararstid teatavad ärevusega, et Tartus on suurenenud salmonelloosi haigestumise oht. Möödunud aastal põdes seda rasket, ägeda toidumürgistusena kulgevat haigust 82 tartlast, tänavu kahe esimese kuuga oli aga juba 24 haigusjuhtumit.

Tartu linna sanitaartalituse peaarst Sirje Raud ütles, et arvestades seda kui palju on lihakombinaadist väljuvalt kana- ja kalkunilihalt leidnud salmonellat, võinuks neid haigusjuhte olla tunduvalt rohkem.

«Ei saa surmkindlalt väita, et salmonelloosi põevad majandite kanad. Sealsed spetsialistid väidavad, et kanad nakatuvad lihakombinaadis, töötlemise käigus. Selline võimalus on olemas – kanad läbivad kombinaadis jahutuse, desinfitseerimise ja on võimalik, et desolahus saastub üksikutelt haigetelt kanadelt vallandunud salmonelladega ning kogu ülejäänud toodang saab nakkuse,» ütles Raud.

Sanitaararstid paluvad tungivalt perenaisi rangelt jälgida järgmisi nõudeid: toorest kanaliha tuleb tingimata hoida valmistoodetest eraldi ning kasutada selle töötlemiseks eraldi nõusid, lõikelaudu ning köögiriistu. Poest ostetud kanaliha tuleb ilmtingimata põhjalikult keeta või praadida, sest kuumuse mõjul salmonellad hävivad. Loobuda tuleks toorestest või poolpehmeks keedetud munadest, samuti omletist ja bubertist. Salmonellaga saastunud toit ei erine maitse, lõhna ega välimuse poolest. Seepärast olge kogelmogeli kloppimisega tagasihoidlikud.

13.04.1991

Seotud lood
11.03.2017 14.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto