Millega tegeleb Eesti aasta ettevõte 2017?

Magnetic MRO juht Risto Mäeots FOTO: Liis Treimann

Eesti aasta ettevõtteks pärjati lennukihooldusfirma Magnetic MRO AS. Postimees avaldab sel puhul ettevõttest tänavu märtsis tehtud põhjaliku loo. 

Tellijale Tellijale

Kunagi vaid Estonian Airi lennukeid hooldanud firmast on kasvanud rahvusvahelise haardega tegija, kes alustab julgelt uute äridega ja kahekordistab iga aastaga käivet. «Jah, me olime Estonian Airi väikevend ja sõltusime neist. Aga oleme pööranud uue lehekülje – maailma lennukihoolduse turg on 65 miljardit ja me tahame sellest pirukast osa saada,» räägib Mäeots ambitsioonikalt.

Mäeots leiab, et oleme riigina liiga kinni rahvuslikus lennufirmas ega oska näha teisi võimalusi, mida see valdkond pakub.

«See tööstusharu hõlmab veel lennuki ja selle komponentide hooldust, koolitamist, insenertehnilise toe müümist ning tarkvara arendamist. Ja miks ei võiks meil tulevikus olla suurtele lennukitootjatele osade valmistamine,» loetleb Mäeots võimalusi.

Kuigi Nordica on tema sõnul igati head tööd teinud, võiks lennundus kui tööstusharu Eesti majandusse senisest tunduvalt rohkem panustada.

11.03.2017 14.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto