Sisukord
Laskesuusatamine
Tänane leht
10.03.2017
Eesti Dilbert Mälumäng Horoskoop Palju õnne Tagakülg Male Ministeeriumis valmis eelnõu maavalitsuste lõpetamiseks Eesti lühiuudised Yana Toom sõidab märtsis uuesti Süüriasse Heategija sai annetajate toel uue invatakso Rektorikandidaadid: Tartu Ülikool peab täitma nii rahvusülikooli kui ka rahvusvahelise ülikooli ülesandeid Esikülg 10. märts Justiitsminister kutsus Postimehe loo peale kokku ümarlaua Riik ja linn on hädas ebaseadusliku rekordprügilaga (8) Järgmine kaitseväe juhataja selgub kümmekonna kõrge ohvitseri seast (3) Majandus USA kildanafta teine tulemine Välismaa Szydło jonnis ülemkogul kurtidele kõrvadele Välismaa lühiuudised 10.03.2017 KOHALIK VAADE. Ungari noorteliikumine tõmbas võimude olümpiaunistusele kriipsu peale Eesti saab eesistumise ajal lugeda rändetibusid Arvamus Karli Lambot: kogu riigi arengu eest vastutust võttes (5) Tõnis Oja: koalitsioonipoliitikud sellest ei räägi (2) Andrus Karnau: kolm laeva ja neli sidrunit (5) Juhtkiri: meil aiaäärne prügi sees (1) Andrus Ansip: miks on Eesti sabassörkija? (13) Edasi 1953. aastal: töötajate vankumatu otsus (1) Kultuur Viljandi on kinokaardil tagasi Trieri lugu sobib lavale nagu valatult Kultuuri lühid Sport Viimase minuti otsus jättis Kelly pealtvaatajaks Spordi lühiuudised X-mängude võitja: see on ebaaus, et Kellyl hoogu polnud! Midagi hullu pole: Balta põlv lubab treenimist jätkata Laskesuusatajate tervis korda, kas või vägisi X-mängude peakorraldaja: ma ei saa kedagi võistlema sundida Barcelona kangelased mängisid end legendideks Tallinn Riik ja linn on hädas ebaseadusliku rekordprügilaga (8) Tartu Leheputka pakub: hot dog ja limonaad koolilõunaks (1) Endise klubi Tallinn maja lammutatakse, asemele tuleb ärihoone Õnnelike üliõpilaste küsimus ajas Volli Kalmu ja Margit Sutropi vaidlema (1) Rektorikandidaadid: Tartu ülikool peab täitma nii rahvusvahelise ülikooli kui ka rahvusülikooli ülesandeid Kääriku ihkab tõusta Eesti spordimekaks Kunstitegu toob kaasa kinnipidamise Meelelahutus Koomiks Sudoku

Laskesuusatajate tervis korda, kas või vägisi

3 min lugemist
Regina Oja sõnul muutus halb enesetunne vahepeal uueks normaalsuseks. Nüüd teab 21-aastane laskesuusataja, et haigena ei tohi enam treenida. FOTO: Margus Ansu

Eesti laskesuusatajad tõotavad, et hakkavad muu maailmaga ühte sammu käima ja senisest hoolikamalt tervislikku seisundit jälgima. Selleks on ka viimane aeg, sest pooltel koondislastel läks hooaeg haiguste tõttu täiesti nihu. On päevselge, et sama ei tohi olümpiahooajal korduda.

Tellijale Tellijale

Kergemaid probleeme on olnud kõigil, aga enim on räsida saanud noorem põlvkond. Kalev Ermitsa (24), Tuuli Tomingase (22) ja Regina Oja (21) puhul võib rääkida sisuliselt kadunud hooajast, mandlilõikust ootav Rene Zahkna (22) on saanud küll võistelda ja treenida, aga piiraja on peal. Jaanuaris-veebruaris oli haiguse tõttu pikalt audis Johan Talihärm (22), stabiilselt keeruline on olnud Grete Gaimi (23) hooaeg.

Alajuhid, treenerid ja sportlased kinnitavad, et asi läheb paremaks ainult siis, kui enda vastu ollakse ausad. Tärkavat külmetushaigust pole võimalik treeningutega maha suruda. Vastupidi – kehale tuleb puhkust anda.

«Mulle sai halb enesetunne harjumuseks. Mõtlesin, et sporditegemine ongi selline kannatamine. Unustasin ära, mida tähendab hea tundega võistlemine ja treenimine. Nüüd tean, et ei hakka enne treenima, kui olen kindel, et kõik on korras. Isegi kui see võtab aega ja nõuab tööd ja saab alles augustis tegema hakata. See on parem variant, kui maikuus poolhaigena harjutamas käia,» tõdes kodusel IBU karikaetapil Eesti naistest parimaks tõusnud Oja.

09.03.2017 11.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto