Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: paljastub uus salakuulajate võrk

1 min lugemist
Narva Aleksandri kirik. FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Nagu juurdlusel selgunud salakuller Adamsoni tabamise puhul, ei ole siin tegemist kahe isikuga, vaid salaluure organisatsiooniga, kelle liikmed pidid olema Tallinnas ja Tartus.

August Adamson, kes lõpetanud kommunistliku ülikooli, sõitis kohe 27. veebruaril peale Narva jõudmist Leningradi OGPU ülesandel rongil Tallinna, et seal vastu võtta kaastöölistelt materjale ja maksta neile tasu. 3. märtsi õhtul jõudis Adamson Narva tagasi, kus temal oli samal õhtul Koltsoviga Aleksandri kiriku juures varemete vahel kindlaksmääratud ajal kohtamine. Seal annud Koltsov salakullerile üle Narva kaitseväe kohta kogutud andmed. Siis juhtinud Koltsov Adamsoni piirile, kus piirivalvel õnnestus neid tabada kogu materjaliga. Tabamisel sai Koltsov vigastada käest, kuna Adamsoni tabas piirivalve koer.

Poliitilisel politseil oli ülekuulamine seepärast raskendatud, et mõlemad tabatud põiklesid küsimustest kõrvale.

Feodor Koltsov on 35 a. vana ja oli kuni tabamiseni Kreenholmi vabrikus tööl. Ta on varem mitu korda Venemaal käinud meie kaitseväe kohta teateid viimas Kingissepa GPU-le.

Adamson näitas tabamisel ette Jaan Otto poeg Sule isikutunnistuse, kes elukutselt autojuht ja elanud Tallinnas, 1928.a. läinud Venemaale. Kas tabatu nimi on tõeliselt Adamson, pole veel jõutud kindlaks teha. Ta kõneleb ladusalt eesti keelt ja kõigi andmete järgi on Eestis varemgi käinud.

Nagu reedel selgus, olevat üks kahtlusalune, Aleksander Koltsov, tabatud Koltsovi lellepoeg, kadunud ööl vastu reedet oma elukohast, Komarovka külast.

11.03.1933

Seotud lood
    28.02.2020 29.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto