Sisukord
Majandus
Tänane leht
13.03.2017
Eesti ENSV, joppenpuhh (11) Analüüs: Sisekaitseakadeemia kolimine on kallis ja ohtlik (16) Puidufirma ei taha naabriks elumaju (1) Palju õnne Mälumäng Male Dilbert Tagakülg Horoskoop Koolid hoiatavad lapsevanemaid ohtlike mängude eest Lõbusõitu teinud auto vajus Männikul läbi jää Peeter Tulviste (28. oktoober 1945 – 11. märts 2017) Meenutades Peeter Tulvistet Eestis elava muulase välismaine juhiluba ei pruugi siin kehtida Majandus Majanduse lühiuudised Eesti piletimüügitarkvara laieneb Norrasse Norra riik võtab kasutusele eestlaste piletimüügitarkvara Halb nõu tõi Nordeale miljonitrahvi Millega tegeleb Eesti aasta ettevõte 2017? Välismaa Vene professor: Putin valitseb veel kaua (1) Välismaa lühid AJA PEEGEL: Kommunistidele nõiajahti pidanud ja kurvalt lõpetanud senaator Hollandi ja Türgi vahel puhkes tüli Arvamus Jarmo Mäkelä: Venemaa dresseerib ka Rootsit soometumise teele (1) Juhtkiri: Türgi rebane eurooplaste kanakuudis (10) Evelyn Kaldoja: õppetund pagulastest (11) Postimees 1991. aastal: kogelmogelist peab loobuma Jüri Valge: keelenõukogu kadumine näitab valitsuse ükskõiksust eesti keele vastu (4) Ülo Kaasik: ettevõtjatele on vaja kindlust (9) Kultuur ENSV, joppenpuhh (11) EFTA võitjad ehk lähiminevik ruulib Ossimaailma rehabiliteerimine (5) Sport Näiliselt lootusetust olukorrast võluti välja hõbemedal ja kaks uut trikki Tänak võttis Mehhikost probleemide kiuste maksimumi Meeste Big Airis ajalugu teinud rootslane: Kelly on palju parem kui mina 15-aastaselt Tagasi tippu rühkiva Pendi keha on piiri peal Tartu pakkus närvikõdi ja kaotas liidri Saluri on halva selja taha jätnud Tarbija Fotod: Saturni kuu osutus kosmosepelmeeniks Tehisintellektile tõi pokkeris võidu strateegilisest mõtlemisest loobumine Tartu Puukuuris pesitses viirus, mis lõi naisel tükiks ajaks jalad alt (2) PEETER TULVISTE: 28. X 1945 – 11. III 2017 Tasuta e-kursus õpetab infot otsima Igasugust hookuspookust ei maksa uskuda, aga väike närvikõdi lisab elule värvi Proovisin omal nahal järele, mis tunne on olla liikumispuudega inimese käteks ja jalgadeks (2) Kuidas tosina kõrgkooliga kultuurilinn lähikümnendeil hoogsalt kasvama panna? Markus Toompere: kultuuripealinnaks parkimismaju ehitades? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Halb nõu tõi Nordeale miljonitrahvi

3 min lugemist
Nordea FOTO: Mikko Stig/Lehtikuva

Soome finantsinspektsioon (Fiva) määras Nordea Soomele miljoni euro, Soome ühistupanga OP Helsingi harule 400 000, investeerimistoodete müüjatele Alexandria 90 000 ja Investum 20 000 euro suuruse trahvi ning hoiatuse eakatele inimestele kahjuliku finantsnõu andmise eest. Miljon eurot on maksimaalne trahvimäär, mida Fival on õigus määrata.

Tellijale Tellijale

Asi sai alguse 2015. aasta aprillis, mil 92-aastase investori poeg avastas äkki, et Soome maksuamet nõuab isalt kümnetesse tuhandetesse eurodesse ulatuvat juurdemaksu tulult, mille ta sai aktsiate müügist. Kui poeg isalt asja kohta küsis, siis ei mäletanud viimane sellest midagi.

«Eakal inimesel oli vahel paremaid päevi, vahel halvemaid,» kirjutas Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat juhtunust 2015. aasta juunis.

Poeg võttis pangaga ühendust ning vaatas ka isa hoolikalt arhiveeritud pabereid, kust selgus, et isa paari miljoni euro suurune väärtpaberiportfell, mida ta oli kasvatanud alates 1950. aastatest, oli ära müüdud. Väärtpaberite müügist saadud raha paigutati aga Nordea investeerimisfondidesse, millele omakorda sõlmiti veel kallis kapitalikaitse leping.

11.03.2017 14.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto