Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
13.03.2017
Eesti ENSV, joppenpuhh (11) Analüüs: Sisekaitseakadeemia kolimine on kallis ja ohtlik (16) Puidufirma ei taha naabriks elumaju (1) Palju õnne Mälumäng Male Dilbert Tagakülg Horoskoop Koolid hoiatavad lapsevanemaid ohtlike mängude eest Lõbusõitu teinud auto vajus Männikul läbi jää Peeter Tulviste (28. oktoober 1945 – 11. märts 2017) Meenutades Peeter Tulvistet Eestis elava muulase välismaine juhiluba ei pruugi siin kehtida Majandus Majanduse lühiuudised Eesti piletimüügitarkvara laieneb Norrasse Norra riik võtab kasutusele eestlaste piletimüügitarkvara Halb nõu tõi Nordeale miljonitrahvi Millega tegeleb Eesti aasta ettevõte 2017? Välismaa Vene professor: Putin valitseb veel kaua (1) Välismaa lühid AJA PEEGEL: Kommunistidele nõiajahti pidanud ja kurvalt lõpetanud senaator Hollandi ja Türgi vahel puhkes tüli Arvamus Jarmo Mäkelä: Venemaa dresseerib ka Rootsit soometumise teele (1) Juhtkiri: Türgi rebane eurooplaste kanakuudis (10) Evelyn Kaldoja: õppetund pagulastest (11) Postimees 1991. aastal: kogelmogelist peab loobuma Jüri Valge: keelenõukogu kadumine näitab valitsuse ükskõiksust eesti keele vastu (4) Ülo Kaasik: ettevõtjatele on vaja kindlust (9) Kultuur ENSV, joppenpuhh (11) EFTA võitjad ehk lähiminevik ruulib Ossimaailma rehabiliteerimine (5) Sport Näiliselt lootusetust olukorrast võluti välja hõbemedal ja kaks uut trikki Tänak võttis Mehhikost probleemide kiuste maksimumi Meeste Big Airis ajalugu teinud rootslane: Kelly on palju parem kui mina 15-aastaselt Tagasi tippu rühkiva Pendi keha on piiri peal Tartu pakkus närvikõdi ja kaotas liidri Saluri on halva selja taha jätnud Tarbija Fotod: Saturni kuu osutus kosmosepelmeeniks Tehisintellektile tõi pokkeris võidu strateegilisest mõtlemisest loobumine Tartu Puukuuris pesitses viirus, mis lõi naisel tükiks ajaks jalad alt (2) PEETER TULVISTE: 28. X 1945 – 11. III 2017 Tasuta e-kursus õpetab infot otsima Igasugust hookuspookust ei maksa uskuda, aga väike närvikõdi lisab elule värvi Proovisin omal nahal järele, mis tunne on olla liikumispuudega inimese käteks ja jalgadeks (2) Kuidas tosina kõrgkooliga kultuurilinn lähikümnendeil hoogsalt kasvama panna? Markus Toompere: kultuuripealinnaks parkimismaju ehitades? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene professor: Putin valitseb veel kaua

7 min lugemist
Dmitri Travin. FOTO: Jaanur Piirsalu

Venemaa presidendivalimised peaksid seaduse järgi tulema 11. märtsil 2018, kuid pole võimatu, et need tõstetakse 18. märtsile, Krimmi Venemaaga ühendamise aastapäevale. Aasta enne valimisi rääkis usutluses Postimehele hiljuti praeguse presidendi Vladimir Putini režiimi jätkusuutlikkusest põhjaliku raamatu kirjutanud Dmitri Travin, et Putinit võib oma poliitikat pehmendama panna ainult tuntav majanduskasv. «See võimalus ei ole suur,» nentis Peterburi Euroopa ülikooli majandusprofessor Travin.

Tellijale Tellijale

-Teie hiljuti ilmunud raamat «Kas Putini süsteem püsib kuni 2042. aastani?» on otsene viide kirjanik Vladimir Voinovitši kuulsale antiutoopiale «Moskva 2042», mis ilmus 1986. aastal. Voinovitš ennustas seal üsna täpselt päris mitut asja, nagu putš ja võimekas riigijuht, kes tuleb KGB ridadest, keda ta nimetab Genialissimuseks. Voinovitši versioonis jääb see KGB-lasest Genialissimus võimule 2042. aastani. Venemaa president Vladimir Putin oleks siis 90-aastane. Äkki paneb Voinovitš sellega ka täppi?

Voinovitš ennustas täpselt eelkõige Venemaa üldist tendentsi. Ta arvas õigesti ära riikliku julgeoleku kaastöötajate rolli kasvu, et nemad hakkavad ühiskonnas domineerima. Ta pani täppi õigeusu kiriku faktilises ühtesulamises riigiga. Aga aasta 2042 on muidugi tinglik. Mina kirjutan oma raamatus, et Putini loodud süsteem võib veel väga kaua eksisteerida. Kas või 2042. aastani, sest Putin võib vabalt 90-aastaseks välja elada.

11.03.2017 14.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto