Puidufirma ei taha naabriks elumaju

Maatükk, kuhu arendaja soovib rajada kaks eramut, jääb Bennet Puidu krundipiiril oleva kuuseheki ja taamal paistvate majade vahele. FOTO: Jaanus Lensment

Kui tavaliselt sõdivad inimesed oma aia taha rajatava tehase vastu, siis Harjumaal Keilas on olukord vastupidine. Väike puidufirma pole nõus kahe uue eramu ehitamisega, peljates, et uued naabrid hakkavad peagi kodurahu rikkumise pärast kaebama.

Tellijale Tellijale

Detailplaneeringu dokumentidest selgub, et hetkel on müratase Raba 45 krundil liiga kõrge. Müra summutamiseks nõutud tasemele tuleb rajada neljameetrine müratõke, ka soovitatakse tootmishoone ja elumaja vahele rajada abihoone ning kasutada kolmekordseid aknaid. «Igasugust tsirkust võib ju teha,» tõdeb OÜ Bennet Puit juhataja Imre Ots.

Isegi kui tulevased kodu omanikud käivad krundiga tutvumas ja annavad endale aru, et uus kodu hakkab olema tootmishoone kõrval, pelgab firmajuht, et mõne aja pärast hakatakse ikkagi nurisema kodurahu puudumise üle. «Minu sõnum Keila linnavalitsusele on, et ärme tee otsuseid. Miks tekitada rahuleolematuid linnakodanikke juurde, sest siin ei saa olla normaalne elukeskkond,» räägib Ots.

11.03.2017 14.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto