Sisukord
Jalgpall
Postimees
14.03.2017
Eesti Rahvas võib saada õiguse algatada seaduseelnõusid (4) Mälumäng Saksa lennukit ähvardas pommiga vene aktivist (5) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Pikaks ajaks trellide taha Tartu maavanem kaaperdas valla (2) Tallinlaste kulul leht Narva Tagakülg Keelenõukogu kinnitamine jäi venima Eesti lühiuudised Esikülg 14. märts Harlem Globetrotters näitas oma imelisi oskusi Politseis alustab tööd mitukümmend uut koera Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Võitluses tuulepargi vastu lähevad käiku eksitavad pildid (12) Kohalikul lehel on varemgi selliseid juhtumeid olnud Täna lõpeb Islandil finantskriis Kv.ee ühtlustab hinnakirja ja lõpetab suurtele kinnisvarafirmadele eeliste tegemise Välismaa Somaalia näljahäda võtab katastroofilisi mõõtmeid (12) Lõuna-Sudaan tõstis sajakordselt humanitaartöötajate töölubade hinda Somaalia korduvate näljahädade küüsis Erdoğan: Holland käitub kui banaanivabariik (2) Välismaa lühiuudised Lukašenka laseb Valgevenel esialgu mõõdukalt protestida Arvamus Taavi Minnik: ahv tuumagranaadiga (4) Erik Roose vastus Indrek Ibrusele: millest ERRi juhikandidaadid ei räägi? Paremast ringhäälingust (7) Juhtkiri: kui kaua me peame seda kannatama, peaminister? (9) Mart Luige vastus Indrek Ibrusele: ERR on kui sotsiaalne ja kultuuriline mört Allar Tankleri vastus Indrek Ibrusele: konkurents ja koostöö, sõda ja rahu Martin Ehala: tunda ussisõnu ja viia Eesti Vikipeediasse (6) Postimees 1929. aastal: Soome ja Eesti mõistku teineteist paremini Kultuur Elu on üks hädaorg, ära surema pead kord Estonia kontserdisaalis toimus Veljo Tormise mälestuskontsert Kultuuri lühid Sport Eesti Meedia asus toetama Kelly Sildarut ja Eesti Suusaliitu Kangert: Taaramäe ajas mind kadedusest roheliseks Väga õnnelik poiss ja liigne muretseja Kaliningradis tulevad MM-mängud sohu rajatud staadionil (2) Tarbija Kas rasedus võib suu hammastest puhtaks pühkida? Tartu Käokiräs, lenda eestlase sõnastikku! Autolavka ei sõida, bussid ei sõida, aga lagunev tee vastab nõuetele (7) Urmas Klaas: pangem pead kokku! Teeme Tartu suuremaks (1) Enriko Talvistu: millele tasuks kulutada 32 miljonit? Rong peatub Kitsekülas, aga mitte Tabiveres (1) Linnakirjanik kutsub üles kohtuma päriselt, küberilmata Välk lõi Tartu taksondusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaliningradis tulevad MM-mängud sohu rajatud staadionil

5 min lugemist
Kuna Kaliningradi staadion rajatakse soisele pinnasele, tuli 22 hektarile vedada 1,5 miljonit kuupmeetrit ehk 2,2 miljonit tonni liiva. FOTO: Jaanus Piirsalu

Järgmise suve jalgpalli maailmameistrivõistluste areenidest on Peterburi järel Eestile kõige lähem mängupaik Kaliningrad, kus poolteist aastat enne esimest mängu ei leia peaaegu mingitki märki lähenevast maailma suurimast spordisündmusest.

«2018,» teatas malmist lakoonilisusega mulle järjekordne jalgpallipildiga Kaliningradi kaevuluuk. Pärast paari päeva Kaliningradis hakkas mulle tunduma, et kohalikud kaevuluugid ongi seal jalgpalli MMi suurimad fännid. Logod kaevuluukidel olid nimelt ainsad märgid, mida ma selles Venemaa Euroopa-eksklaavis läheneva suurvõistluse kohta nägin.

Aga see on iluviga. Küll venelased selle parandavad, nad on ürituste korraldamisel alati lõpuspurdimeistrid.

Tellijale Tellijale

Hoopis suurem probleem on MMiks staadioni ehitus ja räämas kohaliku lennujaama ümberehitus. Kohalikud ikkagi loodavad, et järgmiseks suveks pole Venemaa ja maailma suhted nii sassis, et üldse vutifänne ei saabu.

Kui räägitakse jalgpalli MMi ehitustöödest Venemaal, siis reeglina tuuakse näiteks Peterburi ehitatavat võimsat staadioni. Lugematute skandaalide kangelast «Krestovski» staadioni, millest valmimise järel saab Zeniidi uus koduareen, on ehitatud juba koguni 11 aastat! Tegemist on maailma läbi aegade ühe kõige kallima vutistaadioniga, mille maksumus on tänaseks kerkinud juba 44 miljardi rubla (tänase seisuga 715 miljonit eurot) peale. Kusjuures algne eelarve oli seitse korda väiksem – kuus miljardit rubla. See kõlab ehk uskumatult, aga Zeniidi uue staadioni ehituse eelarve ületab enamuse Venemaa regioonide aastaeelarveid (ilma föderaalse dotatsioonita).

Aga värvikas on ka staadioni ehitamise lugu Kaliningradis. Seda kahel põhjusel: esiteks ehitatakse seda soosse ning teiseks pole eriti selge, mida kohalikus mõistes hiidstaadioniga peale MMi mõnda alagrupimängu peale hakatakse.

13.03.2017 15.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto