P, 26.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Estonia kontserdisaalis toimus Veljo Tormise mälestuskontsert

Kirke Ert
, kultuuriajakirjanik
Estonia kontserdisaalis toimus Veljo Tormise mälestuskontsert
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Veljo Tormise mälestuskontsert Estonia kontserdisaalis.
Veljo Tormise mälestuskontsert Estonia kontserdisaalis. Foto: Sander Ilvest

Estonia kontserdisaalis toimus pühapäeval Veljo Tormise ametlik mälestuskontsert, millel ühendasid jõud Eesti muusikud, kellele on Tormise muusika olnud aastakümneid enesestmõistetavalt repertuaari osa.

 

Lavale astusid Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, tütarlastekoor Ellerhein, kammerkoor Collegium Musicale, solistid Mihkel Peäske, Leho Karin, Celia Roose ja Lauri Õunapuu ning dirigendid Tõnu Kaljuste, Olev Oja, Ants Soots, Ingrid Kõrvits, Mikk Üleoja ja Miina Pärn.

21. jaanuaril meie seast lahkunud armastatud helilooja Veljo Tormis on salvestanud enam kui tuhandeaastased regilaulud kunstmuusikateostesse, mille kaudu elab see eesti rahvapärimus edasi ning ulatub sünnimaa piiridest kaugemalegi. See oli Tormise missioon, hingevajadus ja elutöö: mitte unustada seda, millest on alguse saanud meie kultuur.

Kontsert korraldati silmas pidades ja austades helilooja enda soove. Kontserdi kunstiline juht oli dirigent Tõnu Kaljuste.

Märksõnad
Tagasi üles