Sisukord
Kultuur
Postimees
14.03.2017
Eesti Rahvas võib saada õiguse algatada seaduseelnõusid (4) Mälumäng Saksa lennukit ähvardas pommiga vene aktivist (5) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Pikaks ajaks trellide taha Tartu maavanem kaaperdas valla (2) Tallinlaste kulul leht Narva Tagakülg Keelenõukogu kinnitamine jäi venima Eesti lühiuudised Esikülg 14. märts Harlem Globetrotters näitas oma imelisi oskusi Politseis alustab tööd mitukümmend uut koera Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Võitluses tuulepargi vastu lähevad käiku eksitavad pildid (12) Kohalikul lehel on varemgi selliseid juhtumeid olnud Täna lõpeb Islandil finantskriis Kv.ee ühtlustab hinnakirja ja lõpetab suurtele kinnisvarafirmadele eeliste tegemise Välismaa Somaalia näljahäda võtab katastroofilisi mõõtmeid (12) Lõuna-Sudaan tõstis sajakordselt humanitaartöötajate töölubade hinda Somaalia korduvate näljahädade küüsis Erdoğan: Holland käitub kui banaanivabariik (2) Välismaa lühiuudised Lukašenka laseb Valgevenel esialgu mõõdukalt protestida Arvamus Taavi Minnik: ahv tuumagranaadiga (4) Erik Roose vastus Indrek Ibrusele: millest ERRi juhikandidaadid ei räägi? Paremast ringhäälingust (7) Juhtkiri: kui kaua me peame seda kannatama, peaminister? (9) Mart Luige vastus Indrek Ibrusele: ERR on kui sotsiaalne ja kultuuriline mört Allar Tankleri vastus Indrek Ibrusele: konkurents ja koostöö, sõda ja rahu Martin Ehala: tunda ussisõnu ja viia Eesti Vikipeediasse (6) Postimees 1929. aastal: Soome ja Eesti mõistku teineteist paremini Kultuur Elu on üks hädaorg, ära surema pead kord Estonia kontserdisaalis toimus Veljo Tormise mälestuskontsert Kultuuri lühid Sport Eesti Meedia asus toetama Kelly Sildarut ja Eesti Suusaliitu Kangert: Taaramäe ajas mind kadedusest roheliseks Väga õnnelik poiss ja liigne muretseja Kaliningradis tulevad MM-mängud sohu rajatud staadionil (2) Tarbija Kas rasedus võib suu hammastest puhtaks pühkida? Tartu Käokiräs, lenda eestlase sõnastikku! Autolavka ei sõida, bussid ei sõida, aga lagunev tee vastab nõuetele (7) Urmas Klaas: pangem pead kokku! Teeme Tartu suuremaks (1) Enriko Talvistu: millele tasuks kulutada 32 miljonit? Rong peatub Kitsekülas, aga mitte Tabiveres (1) Linnakirjanik kutsub üles kohtuma päriselt, küberilmata Välk lõi Tartu taksondusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri lühid

2 min lugemist
The XX FOTO: Kuvatõmmis

Eestisse tuleb esinema popbänd, kes on ka päriselt oluline

Üks praegusaja säravamaid Briti bände The xx on esimene Sunset Festival Estonia väljakuulutatud artist. Kontsert toimub 14. augustil Tallinna Lauluväljakul.

Sunset Festivali näol on tegemist üsna ebatraditsioonilise festivalikontseptsiooniga Baltimaades. Nimelt koosneb festival mitmest ühepäevasest muusikasündmusest suveperioodil kõigis kolmes riigis ning iga päeva peaesinejaks on üks maailmaklassi artist, keda toetavad Baltimaade esinejad.

Esimene Sunset Festival Estonia esineja on aga üks praegusi kuumimaid Briti bände The xx. Ilmselt avastasid paljud kuulajad selle bändi enda jaoks möödunud sügisel, kui ilmus nende ülipopulaarne singel «On Hold», mis vallutas edetabeleid ja südameid nii Suurbritannias, USAs kui ka Baltimaades.

Bändi stiili võib iseloomustada kui indie-poprokki, milles kuuleb R&B mõjutusi ning mida täiustavad tugevad bassi ja house-muusika biidid. Muusikakriitikud peavad The xx-i stiilseks ja originaalseks koosluseks, mis mõjutab muusika arengut lausa globaalsel tasandil.

Algavad «EV100» filmikonkursi võidutöö võtted

11. märtsil algavasid režissöör Kaur Koka filmi «Põrgu Jaan» võtted. See on üks Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva filmikonkursi võidutöödest. Võtted, mis toimuvad suuremas osas Läänemaal, kestavad maikuuni.

«Põrgu Jaan» on müsteerium, mis on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest. Rahvast on aastaid rõhunud sõda, surm, nälg ja katk. Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan (Meelis Rämmeld), kes leitakse mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku. Ta asub elama paruni (Andres Lepik) juurde kohalikku mõisahoonesse. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase võõra tausta ja varasemate tegude kohta. Mida teha, kui selgub, et sa oled keegi, kes sa olla ei taha? Kas inimene saab valida, kes ta on?

Režissöör Kaur Kokk on lõpetanud BFMi ja paistnud nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt silma edukate lühifilmide autorina. «Põrgu Jaan» on tema mängufilmidebüüt. Selle esilinastus toimub 2018. aasta sügisel.

68 335 inimest on vaadanud Jaak Kilmi mängufilmi «Sangarid» nelja esimese linastusnädalaga.

Londoni raamatumessil antakse Eestile üle peakülalise teatepulk

Londonis toimub sel nädalal, 14.–16. märtsini iga-aastane suur raamatumess, mis on üks maailma peamisi kirjandusfestivale. Eestile on kõige tähtsam, et neljapäeval antakse Baltimaadele, nende seas Eestile, ametlikult üle tuleva aasta Londoni raamatumessi peakülalise teatepulk.

Eesti on mitu aastat Londoni raamatumessi seminariprogrammis osalenud erinäoliste ülesastumistega, sel aastal on fookus lastekirjandusel. Eesti tõlgituim lastekirjanik Piret Raud kõneleb messil väljakutsetest ja võimalustest lastele kirjutamisel, samuti sellest, milliseid võimalusi pakub korraga nii kirjanik kui ka kunstnik olemine. Lisaks tutvustatakse tänavusel messil Mihkel Muti, Meelis Friedenthali, Maarja Kangro, Paavo Matsini, Kai Aareleidi, Eeva Pargi, Ilmar Taska ja Andrei Ivanovi teoseid.

PILDI ALLKIRI: Meelis Rämmeld filmis «Põrgu Jaan» / Promo

Seotud lood
    13.03.2017 15.03.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto