Sisukord
Eesti
Postimees
14.03.2017
Eesti Rahvas võib saada õiguse algatada seaduseelnõusid (4) Mälumäng Saksa lennukit ähvardas pommiga vene aktivist (5) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Pikaks ajaks trellide taha Tartu maavanem kaaperdas valla (2) Tallinlaste kulul leht Narva Tagakülg Keelenõukogu kinnitamine jäi venima Eesti lühiuudised Esikülg 14. märts Harlem Globetrotters näitas oma imelisi oskusi Politseis alustab tööd mitukümmend uut koera Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Võitluses tuulepargi vastu lähevad käiku eksitavad pildid (12) Kohalikul lehel on varemgi selliseid juhtumeid olnud Täna lõpeb Islandil finantskriis Kv.ee ühtlustab hinnakirja ja lõpetab suurtele kinnisvarafirmadele eeliste tegemise Välismaa Somaalia näljahäda võtab katastroofilisi mõõtmeid (12) Lõuna-Sudaan tõstis sajakordselt humanitaartöötajate töölubade hinda Somaalia korduvate näljahädade küüsis Erdoğan: Holland käitub kui banaanivabariik (2) Välismaa lühiuudised Lukašenka laseb Valgevenel esialgu mõõdukalt protestida Arvamus Taavi Minnik: ahv tuumagranaadiga (4) Erik Roose vastus Indrek Ibrusele: millest ERRi juhikandidaadid ei räägi? Paremast ringhäälingust (7) Juhtkiri: kui kaua me peame seda kannatama, peaminister? (9) Mart Luige vastus Indrek Ibrusele: ERR on kui sotsiaalne ja kultuuriline mört Allar Tankleri vastus Indrek Ibrusele: konkurents ja koostöö, sõda ja rahu Martin Ehala: tunda ussisõnu ja viia Eesti Vikipeediasse (6) Postimees 1929. aastal: Soome ja Eesti mõistku teineteist paremini Kultuur Elu on üks hädaorg, ära surema pead kord Estonia kontserdisaalis toimus Veljo Tormise mälestuskontsert Kultuuri lühid Sport Eesti Meedia asus toetama Kelly Sildarut ja Eesti Suusaliitu Kangert: Taaramäe ajas mind kadedusest roheliseks Väga õnnelik poiss ja liigne muretseja Kaliningradis tulevad MM-mängud sohu rajatud staadionil (2) Tarbija Kas rasedus võib suu hammastest puhtaks pühkida? Tartu Käokiräs, lenda eestlase sõnastikku! Autolavka ei sõida, bussid ei sõida, aga lagunev tee vastab nõuetele (7) Urmas Klaas: pangem pead kokku! Teeme Tartu suuremaks (1) Enriko Talvistu: millele tasuks kulutada 32 miljonit? Rong peatub Kitsekülas, aga mitte Tabiveres (1) Linnakirjanik kutsub üles kohtuma päriselt, küberilmata Välk lõi Tartu taksondusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Politseis alustab tööd mitukümmend uut koera

6 min lugemist
Rakvere politseijaoskonna koerajuht Reimo Nõmme võttis esmaspäeva õhtul Tallinna sadamas vastu uue sõbra ja kolleegi, Soomest saabunud Belgia lambakoera kutsika Asmo, kes sündis 23. jaanuaril. FOTO: SANDER ILVEST/

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kavatseb 2020. aasta lõpuks oma töö tõhustamiseks juurde soetada veel mitme tosina jagu neljajalgseid kolleege.

Tellijale Tellijale

Sel aastal on PPA pere kasvanud kahe teenistuskoera võrra. Märtsi algul asus Põhja prefektuuri koerajuht Leonid Stepanov välja õpetama viiekuust Saksa lambakoera kutsikat Toranit, kellest peaks juba mõne aasta pärast saama töökas jälgiajav patrullkoer. Eile õhtul võttis aga Rakvere politseijaoskonna koerajuht Reimo Nõmme Tallinna sadamas vastu uue sõbra ja kolleegi, Soomest saabunud Belgia lambakoera kutsika Asmo, kes pole veel kahekuunegi. Ka temast treenitakse usin patrullkoer.

Igal aastal täieneb PPA teenistuskoerte pere keskmiselt kümne kutsika võrra, kuid samal ajal saadetakse sama palju neljajalgseid ka pensionile.

Teenistuskoerte arengukava järgi peaks 2020. aasta lõpuks PPA ridades teenima aga juba 108 väljaõpetatud looma. Teisisõnu tahetakse esimest korda teenistuskoerte arvu nelja aasta jooksul suurendada tervelt veerandi võrra.

Praegu on PPAs kokku 76 koera, kellega tegeleb 69 koerajuhti ehk politseinikku. Koerajuhid võtavad kutsika koju, treenivad teda iga päev ja asuvad hiljem temaga koos tööle. Neli aastat tagasi oli koeri 76 ja koerajuhte 63. Seega ei ole arvud kuigi palju muutunud. Viimastel aastatel ongi PPA teenistuskoerte arv kõikunud 75 ja 82 vahel.

Julge eesmärk saaks saavutatud, kui soetada sel ja kolmel järgneval aastal umbes kaheksa kutsikat aastas rohkem ehk keskmiselt 18 koera aastas. See omakorda aga tähendab, et PPA peaks tööle võtma ka üle 15 koerajuhi.

13.03.2017 15.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto