Sisukord
Eesti
Postimees
14.03.2017
Eesti Rahvas võib saada õiguse algatada seaduseelnõusid (4) Mälumäng Saksa lennukit ähvardas pommiga vene aktivist (5) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Pikaks ajaks trellide taha Tartu maavanem kaaperdas valla (2) Tallinlaste kulul leht Narva Tagakülg Keelenõukogu kinnitamine jäi venima Eesti lühiuudised Esikülg 14. märts Harlem Globetrotters näitas oma imelisi oskusi Politseis alustab tööd mitukümmend uut koera Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Võitluses tuulepargi vastu lähevad käiku eksitavad pildid (12) Kohalikul lehel on varemgi selliseid juhtumeid olnud Täna lõpeb Islandil finantskriis Kv.ee ühtlustab hinnakirja ja lõpetab suurtele kinnisvarafirmadele eeliste tegemise Välismaa Somaalia näljahäda võtab katastroofilisi mõõtmeid (12) Lõuna-Sudaan tõstis sajakordselt humanitaartöötajate töölubade hinda Somaalia korduvate näljahädade küüsis Erdoğan: Holland käitub kui banaanivabariik (2) Välismaa lühiuudised Lukašenka laseb Valgevenel esialgu mõõdukalt protestida Arvamus Taavi Minnik: ahv tuumagranaadiga (4) Erik Roose vastus Indrek Ibrusele: millest ERRi juhikandidaadid ei räägi? Paremast ringhäälingust (7) Juhtkiri: kui kaua me peame seda kannatama, peaminister? (9) Mart Luige vastus Indrek Ibrusele: ERR on kui sotsiaalne ja kultuuriline mört Allar Tankleri vastus Indrek Ibrusele: konkurents ja koostöö, sõda ja rahu Martin Ehala: tunda ussisõnu ja viia Eesti Vikipeediasse (6) Postimees 1929. aastal: Soome ja Eesti mõistku teineteist paremini Kultuur Elu on üks hädaorg, ära surema pead kord Estonia kontserdisaalis toimus Veljo Tormise mälestuskontsert Kultuuri lühid Sport Eesti Meedia asus toetama Kelly Sildarut ja Eesti Suusaliitu Kangert: Taaramäe ajas mind kadedusest roheliseks Väga õnnelik poiss ja liigne muretseja Kaliningradis tulevad MM-mängud sohu rajatud staadionil (2) Tarbija Kas rasedus võib suu hammastest puhtaks pühkida? Tartu Käokiräs, lenda eestlase sõnastikku! Autolavka ei sõida, bussid ei sõida, aga lagunev tee vastab nõuetele (7) Urmas Klaas: pangem pead kokku! Teeme Tartu suuremaks (1) Enriko Talvistu: millele tasuks kulutada 32 miljonit? Rong peatub Kitsekülas, aga mitte Tabiveres (1) Linnakirjanik kutsub üles kohtuma päriselt, küberilmata Välk lõi Tartu taksondusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keelenõukogu kinnitamine jäi venima

1 min lugemist

Valitsus peaks sel nädalal pärast mitme kuu pikkust viivitust ametisse kinnitama uue keelenõukogu. Haridus- ja teadusministeeriumi teatel jäi nõukogu kinnitamine venima valitsuse vahetuse tõttu.

Ministeeriumi pressiesindaja sõnul toimus eelmise aasta lõpus mitu ministrivahetust, mistõttu jäi keelenõukogu uue koosseisu nimetamine venima. «Nüüd on uus koosseis esitatud kinnitamiseks valitsusele ja loodetavasti kinnitatakse see juba sellel nädalal. Niipea kui uus koosseis saab kinnitatud, kutsutakse nõukogu kokku,» ütles ta.

Nõukogu koosseisu ja esimehe kinnitab valitsus haridus- ja teadusministri ettepanekul viieks aastaks.

Keelenõukogu kadumisest kirjutas eilses Postimehes ilmunud arvamusloos Emakeele Seltsi abiesimees Jüri Valge, kelle sõnul lõppesid nõukogu viimase koosseisu volitused juba novembris ja uut pole seni moodustatud. Seetõttu on üks lüli keelepoliitika riikliku juhtimise süsteemis tema kinnitusel kaduma läinud ja valitsus jäänud ilma pädevast keelepoliitilisest nõustamisest.

«Olukorras, kus viimasel ajal mainitakse päris sageli (ametlikult kinnitamata) võimalust keeleseadust muuta, on niisugune nõustamine hädavajalik,» kirjutas Valge.

Keelenõukogu ülesanne on nõustada valitsust keelepoliitika arendamisel ja elluviimisel, jälgida ja analüüsida keeleolukorda ning keelealaste arengukavade ja teiste strateegiliste dokumentide täitmist, osaleda keelealaste arengukavade koostamises ja kooskõlastamises, teha ettepanekuid keelealaste õigusaktide muutmiseks ning keeleteemaliste uuringute tellimiseks ja rahastamiseks, korraldada seminare, konverentse ja keeleteavitust, pidada keeleküsimustes läbirääkimisi ja esindada Eestit rahvusvahelistes keeleorganisatsioonides.

Lisaks esitab nõukogu koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga iga kahe aasta järel valitsusele ülevaate Eesti keeleolukorrast ning eesti keele arengukava ja teiste strateegiliste keelekavade täitmisest.

Eesti keelenõukogu loodi haridus- ja teadusministeeriumi juurde 2001. aastal.

Seotud lood
13.03.2017 15.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto