Sisukord
Arvamus
Tänane leht
14.03.2017
Eesti Rahvas võib saada õiguse algatada seaduseelnõusid (4) Mälumäng Saksa lennukit ähvardas pommiga vene aktivist (5) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Pikaks ajaks trellide taha Tartu maavanem kaaperdas valla (2) Tallinlaste kulul leht Narva Tagakülg Keelenõukogu kinnitamine jäi venima Eesti lühiuudised Esikülg 14. märts Harlem Globetrotters näitas oma imelisi oskusi Politseis alustab tööd mitukümmend uut koera Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Võitluses tuulepargi vastu lähevad käiku eksitavad pildid (12) Kohalikul lehel on varemgi selliseid juhtumeid olnud Täna lõpeb Islandil finantskriis Kv.ee ühtlustab hinnakirja ja lõpetab suurtele kinnisvarafirmadele eeliste tegemise Välismaa Somaalia näljahäda võtab katastroofilisi mõõtmeid (12) Lõuna-Sudaan tõstis sajakordselt humanitaartöötajate töölubade hinda Somaalia korduvate näljahädade küüsis Erdoğan: Holland käitub kui banaanivabariik (2) Välismaa lühiuudised Lukašenka laseb Valgevenel esialgu mõõdukalt protestida Arvamus Taavi Minnik: ahv tuumagranaadiga (4) Erik Roose vastus Indrek Ibrusele: millest ERRi juhikandidaadid ei räägi? Paremast ringhäälingust (7) Juhtkiri: kui kaua me peame seda kannatama, peaminister? (9) Mart Luige vastus Indrek Ibrusele: ERR on kui sotsiaalne ja kultuuriline mört Allar Tankleri vastus Indrek Ibrusele: konkurents ja koostöö, sõda ja rahu Martin Ehala: tunda ussisõnu ja viia Eesti Vikipeediasse (6) Postimees 1929. aastal: Soome ja Eesti mõistku teineteist paremini Kultuur Elu on üks hädaorg, ära surema pead kord Estonia kontserdisaalis toimus Veljo Tormise mälestuskontsert Kultuuri lühid Sport Eesti Meedia asus toetama Kelly Sildarut ja Eesti Suusaliitu Kangert: Taaramäe ajas mind kadedusest roheliseks Väga õnnelik poiss ja liigne muretseja Kaliningradis tulevad MM-mängud sohu rajatud staadionil (2) Tarbija Kas rasedus võib suu hammastest puhtaks pühkida? Tartu Käokiräs, lenda eestlase sõnastikku! Autolavka ei sõida, bussid ei sõida, aga lagunev tee vastab nõuetele (7) Urmas Klaas: pangem pead kokku! Teeme Tartu suuremaks (1) Enriko Talvistu: millele tasuks kulutada 32 miljonit? Rong peatub Kitsekülas, aga mitte Tabiveres (1) Linnakirjanik kutsub üles kohtuma päriselt, küberilmata Välk lõi Tartu taksondusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: kui kaua me peame seda kannatama, peaminister?

2 min lugemist
Ajalehe Stolitsa reklaam trammil. FOTO: Peeter Langovits

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimised on 15. oktoobril, kuid Tallinna linnameedias ehk de facto linnas ainuvõimu omava Keskerakonna hääletorudes on kampaania juba lahti läinud.

Tallinna Televisioon ning ajalehed Pealinn ja Stolitsa levivad üle Eesti, seega maksab pealinna maksumaksja kinni ühe erakonna üleriigilist kampaaniat. Eriti piinlik ning demokraatliku Euroopa poliitilise kultuuri tavasid ja väärtusi eirav on seejuures asjaolu, et Keskerakond on Eestis peaministripartei.

Igal aastal miljoneid eurosid neelavate meediakanalite kaudu mõjutab ja julgustab Keskerakond esmajoones oma veendunud valijat. Aastaid igas aspektis valitsuskriitiline Pealinn on nüüd muutunud üdini valitsusmeelseks propagandaväljaandeks. Ainus sarnasus varasema ajaga on see, et pealinnas toimuvale, milleks ju väljaanded peaksid olema ellu kutsutud, jagub leheruumi napilt. Keskerakonnale on olnud tähtis anda venekeelsele valijale sobiv sõnum – just see on aidanud tagada läbi mitme valimistsükli ainuvõimu. Stolitsa on viimastes numbrites pühendunud linnavalitsuse liikmete, kandideerivate keskerakondlaste tutvustamisele.

Keskerakondlased on oma poliitilistele võistlejatele ette heitnud, et nood ei tahtvat Tallinna meediasüteemis kaasa mängida. Mõne erandiga seda teinekord siiski tehakse, samas on teiste erakondade suhtumine mõistetav. Linnameedia sellisel kujul on kõike muud kui mõistlik. Kaasamängimine Edgar Savisaare üles ehitatud Keskerakonna kontrollitavas süsteemis aitab neid kanaleid legitimeerida ning annab vaikiva heakskiidu maksumaksja raha kulutamisele senisel viisil.

Võita ei ole seesugusest suhtest midagi. Meenutagem näiteks kunagist sotsiaaldemokraatide sõlmitud armetut liitu Tallinnas mõne parteilise ametikoha nimel, kus oldi avalikkuse ees sunnitud kõige ebamugavamatele asjadele õigustust otsima ning jäädi korduvalt naeruväärsetesse olukordadesse.

Kui Keskerakond valitsusse läks, lubas peaminister Jüri Ratas korduvalt, et poliitiline kultuur muutub. Rohkem kui sada päeva on möödas. Kas see, mida me näeme juba alanud valimiskampaania valguses Tallinna linnameedias, ongi lubatud muutus?

Kultusfilmis «Siin me oleme» küsib Lia Laatsi kehastatud Kohviveski meeldejääva intensiivsusega: «Ma küsin… Kui siin on üldse kedagi, kes suudaks mu küsimustele vastata. Siis ma küsin, kaua peavad kallid külalised veel neid lollusi kannatama? Ma küsin seda teie käest, peremees!»

Meie ei ole külalised ja see siin ei ole külajant. See on propagandistlik meediamäng, mida mängitakse Vabaduse väljakult meie rahaga. Kui kaua me peame seda kannatama? Me küsime seda teie käest, peaminister!

Seotud lood
13.03.2017 15.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto