Sisukord
Maailm
Postimees
15.03.2017
Eesti Fondide vene rulett metsaäris (7) Kohus mõistis pommiga ähvardaja vangi Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Viljandlased võivad saada bussiliini Lätti (1) Horoskoop Karilaiu sõnul e-valimised võimaluse korral kaotataks (1) Tagakülg Esikülg 15. märts Eesti lühiuudised Fondihaldur: meid ei huvita eelmise omaniku taust E-etteütlust kirjutas rekordarv inimesi Parteide reitingunäitajad püsivad paigal Majandus IT-spetsialistid eelistavad Skype’i, TransferWise’i ja LHVd SMITi osakonna eksjuhti ootab kuritegude eest kohtutee Majanduse lühiuudised Fondihaldur: meid ei huvita eelmise omaniku taust Õllehiiud ei suutnud peaministrit ümber veenda Meretuuleenergia kogub tuure Välismaa Torm Stella lükkas Merkeli USA-visiidi edasi May hoiatas Šoti esimest ministrit Välismaa lühiuudised 15.03 KOHALIK VAADE. Leedut kummitavad sõgedad mõrvad Fukushima ohvrite piinad pole lõppenud Venemaa viimane tsaar tekitab ka sajand hiljem kirglikke erimeelsusi Arvamus Olga Sõtnik: eesti keele majad Narva ja Tallinna. Kellele ja milleks? Juhtkiri: närviline metsaäri ja pensionisambad Postimees 1932. aastal: ei Hindenburg ega Hitler Arvamusliidrite lõunajutud: nähtamatutest piiridest ja klähvivatest koertest (5) Anneli Ammas: kes mäletab? Kes maksab? Mis valesti on? Sport Uue võimaluse saanud Hunt asub oma aktsiaid tõstma Rits, Sõber ja Frier: kolm visiooni koondisest Tartu korvpallurid näitasid, et ka möödavise on hea vise Tartu Emakeelepäev tipnes luuletaja juures Ühistu kaebab korteriomaniku rõduklaaside pärast kohtusse (1) Mida meie lapsed koolis sisse hingavad? Mida ikkagi teha, kui ühistumaja remont käib elanikule üle jõu? Volikogu vanim liige räägib suu puhtaks Tabiveres tekkis lootus näha peatumas kiirrongi (7) Uued suured vallad tulemas. Aga kes seal tööle hakkab, ei ole veel suurt teada Tartu võimsaim monumentaalmaal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fukushima ohvrite piinad pole lõppenud

3 min lugemist
Algkooliõpilased Tokyos FOTO: ISSEI KATO/REUTERS/Scanpix

Satsuki Sekine kodu hävis 2011. aastal Jaapani tsunamikatastroofis ning pere pidi põgenema sellele järgnenud tuumapaanikas. 

Tellijale Tellijale

Veelgi julmemad olid aga järgnenud solvangud ja stigmatiseerimine, millega Sekinel tuli silmitsi seista kogukonnas, kuhu ta ohu eest oli põgenenud. Selle asemel, et kaasa tunda, kiusasid Sekine uued klassikaaslased teda mõnitustega – see on osa diskrimineerimisepideemiast riigis, kus tõrjutakse haavatavaid ja teistest erinevaid.

«Ta on Fukushima tüdruk. Ta kannab nakkavat radiatsiooni,» oli üks halvustustest, mida nüüd 15-aastane Sekine pidi kuulma oma uues elupaigas, mis asus ohtlikust Fukushima tuumajaamast kaugel. «Mu kodu hävis maavärinas ja tsunami uhtus selle rusud minema,» jutustas Sekine AFP-le. «Üks mu sugulastest sai selles katastroofis surma. Pidime tuumaohu eest põgenema.»

14.03.2017 16.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto