Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.03.2017
Eesti Fondide vene rulett metsaäris (7) Kohus mõistis pommiga ähvardaja vangi Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Viljandlased võivad saada bussiliini Lätti (1) Horoskoop Karilaiu sõnul e-valimised võimaluse korral kaotataks (1) Tagakülg Esikülg 15. märts Eesti lühiuudised Fondihaldur: meid ei huvita eelmise omaniku taust E-etteütlust kirjutas rekordarv inimesi Parteide reitingunäitajad püsivad paigal Majandus IT-spetsialistid eelistavad Skype’i, TransferWise’i ja LHVd SMITi osakonna eksjuhti ootab kuritegude eest kohtutee Majanduse lühiuudised Fondihaldur: meid ei huvita eelmise omaniku taust Õllehiiud ei suutnud peaministrit ümber veenda Meretuuleenergia kogub tuure Välismaa Torm Stella lükkas Merkeli USA-visiidi edasi May hoiatas Šoti esimest ministrit Välismaa lühiuudised 15.03 KOHALIK VAADE. Leedut kummitavad sõgedad mõrvad Fukushima ohvrite piinad pole lõppenud Venemaa viimane tsaar tekitab ka sajand hiljem kirglikke erimeelsusi Arvamus Olga Sõtnik: eesti keele majad Narva ja Tallinna. Kellele ja milleks? Juhtkiri: närviline metsaäri ja pensionisambad Postimees 1932. aastal: ei Hindenburg ega Hitler Arvamusliidrite lõunajutud: nähtamatutest piiridest ja klähvivatest koertest (5) Anneli Ammas: kes mäletab? Kes maksab? Mis valesti on? Sport Uue võimaluse saanud Hunt asub oma aktsiaid tõstma Rits, Sõber ja Frier: kolm visiooni koondisest Tartu korvpallurid näitasid, et ka möödavise on hea vise Tartu Emakeelepäev tipnes luuletaja juures Ühistu kaebab korteriomaniku rõduklaaside pärast kohtusse (1) Mida meie lapsed koolis sisse hingavad? Mida ikkagi teha, kui ühistumaja remont käib elanikule üle jõu? Volikogu vanim liige räägib suu puhtaks Tabiveres tekkis lootus näha peatumas kiirrongi (7) Uued suured vallad tulemas. Aga kes seal tööle hakkab, ei ole veel suurt teada Tartu võimsaim monumentaalmaal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal: ei Hindenburg ega Hitler

1 min lugemist
1933 või 1934: Kantsler Adolf Hitler (paremal) külastab Ida-Preisimaal president Paul von Hindenburgi. FOTO: SCANPIX

Berliinist, 14. märtsil. Saksa vabariigi presidendi valimised on annud väga erakordseid tagajärgi. Praegune vabariigi president Hindenburg on saanud valdava ülekaalu, kuid absoluutsest enamusest on siiski puudu jäänud, nimelt vähem kui pool protsenti. Sellega osutub tarvilikuks teise valimiskäigu pidamine 10.aprillil.

Enam-vähem lõplikkude ametlikkude valimistulemuste järele on antud hääli 37 575 876. Antud häältest on Hindenburgi poolt 18 661 736 häält, Hitleril 11 328 571 häält, Thälmannil 4 971 079 ja Winteril 111 570 häält.

Valimistest osavõtt on olnud erakordselt elav. Keskmiselt on hääletamisest osa võtnud 85 protsenti valimisõiguslikkudest kodanikkudest. Mõnedes valimisringkondades on osavõtjaid isegi 95 protsenti.

Valimispäev möödus kogu Saksamaal üldiselt rahulikult. On siiski terve rida kohti, kus ägeda valimiseelse kihutustöö tagajärjel on meelte pinevus annud põhjust veristeks kokkupõrgeteks, mis nõudnud inimohvreid.

15.03.1932

Seotud lood
14.03.2017 16.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto