Sisukord
Uudised
Tänane leht
15.03.2017
Eesti Fondide vene rulett metsaäris (7) Kohus mõistis pommiga ähvardaja vangi Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Viljandlased võivad saada bussiliini Lätti (1) Horoskoop Karilaiu sõnul e-valimised võimaluse korral kaotataks (1) Tagakülg Esikülg 15. märts Eesti lühiuudised Fondihaldur: meid ei huvita eelmise omaniku taust E-etteütlust kirjutas rekordarv inimesi Parteide reitingunäitajad püsivad paigal Majandus IT-spetsialistid eelistavad Skype’i, TransferWise’i ja LHVd SMITi osakonna eksjuhti ootab kuritegude eest kohtutee Majanduse lühiuudised Fondihaldur: meid ei huvita eelmise omaniku taust Õllehiiud ei suutnud peaministrit ümber veenda Meretuuleenergia kogub tuure Välismaa Torm Stella lükkas Merkeli USA-visiidi edasi May hoiatas Šoti esimest ministrit Välismaa lühiuudised 15.03 KOHALIK VAADE. Leedut kummitavad sõgedad mõrvad Fukushima ohvrite piinad pole lõppenud Venemaa viimane tsaar tekitab ka sajand hiljem kirglikke erimeelsusi Arvamus Olga Sõtnik: eesti keele majad Narva ja Tallinna. Kellele ja milleks? Juhtkiri: närviline metsaäri ja pensionisambad Postimees 1932. aastal: ei Hindenburg ega Hitler Arvamusliidrite lõunajutud: nähtamatutest piiridest ja klähvivatest koertest (5) Anneli Ammas: kes mäletab? Kes maksab? Mis valesti on? Sport Uue võimaluse saanud Hunt asub oma aktsiaid tõstma Rits, Sõber ja Frier: kolm visiooni koondisest Tartu korvpallurid näitasid, et ka möödavise on hea vise Tartu Emakeelepäev tipnes luuletaja juures Ühistu kaebab korteriomaniku rõduklaaside pärast kohtusse (1) Mida meie lapsed koolis sisse hingavad? Mida ikkagi teha, kui ühistumaja remont käib elanikule üle jõu? Volikogu vanim liige räägib suu puhtaks Tabiveres tekkis lootus näha peatumas kiirrongi (7) Uued suured vallad tulemas. Aga kes seal tööle hakkab, ei ole veel suurt teada Tartu võimsaim monumentaalmaal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tabiveres tekkis lootus näha peatumas kiirrongi

2 min lugemist
Rong Tabivere jaamas. FOTO: Margus Ansu

Eile Toompea lossis peetud riigikogu majandus- ja maakomisjoni ühisistungil andis majanduskomisjoni esimees Aivar Kokk mõista, et eksperimendi korras võiks Elron siiski kaaluda kasvõi lühiajaliselt ekspressrongidele Tabiverre peatuse tegemist

«Aivar Kokk pakkus välja, et vähemalt üks ekspressrong päevas mõlemal suunal võiks Tabiveres peatuse teha,» märkis Tabivere elanik ja sealne ettevõtja Rannar Raantse. Ta oli ka ise eile Toompea lossis peetud istungil kohal.

Raantse vahendas majanduskomisjoni esimehe sõnu, et ekspressrongid võiksid Tabiveres peatuda vähemalt kolm kuni kuus kuud, mille järel tuleks teha analüüs. 

Pärast seda saab kaaluda, kas Tabivere jaamas ekspressrongide peatamine tasub ära või mitte.

Tema sõnutsi oli meeleolu ühisistungil ärev ning Elroni juhtide selgitustega reisirongiliinide kasumlikust majandamisest ei olnud nii mõnigi majanduskomisjoni liige päri. 

«Riiklik reisirongifirma peaks ennekõike teenindama meie rahvast, mitte järgima pelgalt ettevõtte kasuminumbreid,» ütles Raantse. «Elronile on antud korraldus reisirongiliikluse korraldamisel arvestada kogu Eestiga, mitte ainult Tallinna ja Tartuga.» 

Kõige lihtsam ja odavam oleks Tabivere rahva jaoks panna praeguste graafikute alusel sõitvad kiirrongid Tabiveres peatuma.

Pärast eilset istungit leppisid Elroni juhatuse liige Andrus Ossip ja Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp omavahel kokku, et kohtuvad rongiliikluse korraldamise asjus veel sel kuul. 

«Ideaalne oleks, kui me saaksime kasvõi lühiajaliselt kõik meist mööda sõitvad reisirongid Tabiveres pidama (päevas möödub Tabivere raudteejaamast üheksa reisirongi – toim), aga iga uus peatuv rong on meie rahvale juba hea tulemus,» märkis Raudsepp.

Ta lisas, et kõige lihtsam ja odavam olekski Tabivere rahva jaoks panna praeguste graafikute alusel kiirrongid Tabiveres peatuma. «Elroni esindajad rääkisid, et uuel aastal kavandatakse rongide kiirust veelgi suurendada, mistõttu Tabiveres kaheminutilise peatuse tegemine rongide teistesse jaamadesse ja lõppjaama jõudmise aega pikendada ei tohiks,» lisas Raudsepp.

Tabivere valla esindajad on juba kolm aastat palunud Elronilt ja majandusministeeriumilt, et nende jaamas hakkaksid kiirrongid peatuma. Paraku riiklik reisirongiettevõte Tabivere rahva soovidele vastu pole tulnud. Seda enam ajas Tabivere rahval harja punaseks asjaolu, et üle-eelmise aasta lõpus lisandus ekspressrongide peatustele Tallinnas – Balti jaam ja Ülemiste – ka kolmas peatus Kitsekülas.

Seotud lood
14.03.2017 16.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto