Sisukord
Tartu
Tänane leht
15.03.2017
Eesti Fondide vene rulett metsaäris (7) Kohus mõistis pommiga ähvardaja vangi Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Viljandlased võivad saada bussiliini Lätti (1) Horoskoop Karilaiu sõnul e-valimised võimaluse korral kaotataks (1) Tagakülg Esikülg 15. märts Eesti lühiuudised Fondihaldur: meid ei huvita eelmise omaniku taust E-etteütlust kirjutas rekordarv inimesi Parteide reitingunäitajad püsivad paigal Majandus IT-spetsialistid eelistavad Skype’i, TransferWise’i ja LHVd SMITi osakonna eksjuhti ootab kuritegude eest kohtutee Majanduse lühiuudised Fondihaldur: meid ei huvita eelmise omaniku taust Õllehiiud ei suutnud peaministrit ümber veenda Meretuuleenergia kogub tuure Välismaa Torm Stella lükkas Merkeli USA-visiidi edasi May hoiatas Šoti esimest ministrit Välismaa lühiuudised 15.03 KOHALIK VAADE. Leedut kummitavad sõgedad mõrvad Fukushima ohvrite piinad pole lõppenud Venemaa viimane tsaar tekitab ka sajand hiljem kirglikke erimeelsusi Arvamus Olga Sõtnik: eesti keele majad Narva ja Tallinna. Kellele ja milleks? Juhtkiri: närviline metsaäri ja pensionisambad Postimees 1932. aastal: ei Hindenburg ega Hitler Arvamusliidrite lõunajutud: nähtamatutest piiridest ja klähvivatest koertest (5) Anneli Ammas: kes mäletab? Kes maksab? Mis valesti on? Sport Uue võimaluse saanud Hunt asub oma aktsiaid tõstma Rits, Sõber ja Frier: kolm visiooni koondisest Tartu korvpallurid näitasid, et ka möödavise on hea vise Tartu Emakeelepäev tipnes luuletaja juures Ühistu kaebab korteriomaniku rõduklaaside pärast kohtusse (1) Mida meie lapsed koolis sisse hingavad? Mida ikkagi teha, kui ühistumaja remont käib elanikule üle jõu? Volikogu vanim liige räägib suu puhtaks Tabiveres tekkis lootus näha peatumas kiirrongi (7) Uued suured vallad tulemas. Aga kes seal tööle hakkab, ei ole veel suurt teada Tartu võimsaim monumentaalmaal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Emakeelepäev tipnes luuletaja juures

2 min lugemist
Kristjan Jaak Petersoni kuju, mis on valminud Jaak Soansi ja Allan Murdmaa koostöös, ei olnud laulukoori ja kümnete üritusele tulnud koolinoorte tagant kaugemale täies pikkuses nähagi. Ülal paremal linnakirjanik Kristiina Ehin. FOTO: Sille Annuk

​Tartu linnakirjanik Kristiina Ehin saatis laiali teate, mille kohaselt Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi eestvedamisel jätkub hea tava kohtuda emakeelepäeval, 14. märtsil Kristjan Jaak Petersoni kuju juures Toomel, et tervitada eesti esimest luuletajat tema sünnipäeval. Üleskutse langes soodsale pinnale: kuju ümber kogunes eile pärastlõunal kümneid ja kümneid enamasti noori ja rõõmsaid tartlasi.

Tellijale Tellijale

Kristiina Ehini kõrval võtsid sõna linnapea Urmas Klaas ning Petersoni gümnaasiumi õpilasesinduse president Andrus Punt.

Petersoni poole pöördudes ütles president Punt, et luuletaja jäägitu usk, et eesti keelest saab suur kultuurkeel, mis meie rahva suureks teeb, on peamine põhjus, miks me Petersoni sünnipäeval tema juures oleme ja emakeelepäeva tähistame. «Armastame ja väärtustame eesti keelt vähemalt sama palju, nagu armastas ja väärtustas võõral maal võõra emakeelega üles kasvanud Kristjan Jaak Peterson,» ütles Andrus Punt.

14.03.2017 16.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto