Sisukord
Uudised
Postimees
16.03.2017
Eesti Ugala teine tulemine ehk Udupilved löövad taas helendama Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Paide lapsed lustisid balletti tantsides Tulevane juht: muudatusi on kindlasti vaja Esikülg 16. märts Eesti uudised ERRi juhiks sai Erik Roose Poliitikud lähevad Moskvasse suhteid soojendama (21) Majandus Maailma on tabanud pilvelõhkujabuum (1) Majanduse lühiuudised Kuldne Börs tuleb kohalike omandusse Pangad pidurdavad e-residentsuse projekti (1) Välismaa Arestid Gomelis Macroni tabasid korruptsioonikahtlused Piltuudis: Hollandlased käisid agaralt valimiskastide juures Välismaa lühid Opositsionäär: Lukašenka ei saa totaalsest kontrollist loobuda Süüria konflikti käigus on tapetud sadu meedikuid (1) Arvamus Jüri Luige kõne: Meedia võib olla nagu tuumarelv (4) Juhtkiri: elu pärast tõde (2) Edasi 1971. aastal: Karl Utsar rebis maailmarekordi Lauri Hussar: meie kõigi Postimees (3) Aasta arvamusliider Raul Rebane: palun ärge uskuge kõike! (11) Marju Lepajõe: takistused täpsete sõnade leidmise teel (30) Kultuur Kultuuri lühiuudised Eesti kõigi aegade suurimale teatriprojektile anti avaakord Sport Leicester jätkab imetegusid Euroopa kaheksa parema seas Neli Eesti klubi võitleb kolme lõvi nimel Äkksurm võib sportides tabada igaüht Tartu Linn kaalub kesklinna nutikate rattaparklate rajamist Kes kuhu kooli läheb? Tõde hakkab selguma Hiinalinna mõistatus: neli tulekahju ja üks sissepõlenu kuu aja jooksul Oksjonile läheb kunst helilooja Valter Ojakääru kogust Jaani kiriku uus orel tuleb kolm korda suurem kui senine Ebaõiglus röövis päikesepaiste (1) Tramm pole ju buss (2) Politsei tõrjus koolis korruptsioonitonte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pangad pidurdavad e-residentsuse projekti

4 min lugemist
Kaspar Korjus FOTO: Liis Treimann

Eestiga seoses maailmas enim kõneainet pakkuv e-residentsuse programm on sattunud taas pudelikaela: soov kõvasti kasvada ei haaku kuidagi siinsete pankade konservatiivsusega välismaalaste ettevõtetele nii hädavajalikke ja lausa kohustuslike pangakontode avamisel.

Tellijale Tellijale

Tõsi, luuakse küll 80 virtuaaläri ajavat ettevõtet kuus, kuid programmiga lähedalt seotud inimeste sõnul on olukord kujunenud selliseks, et Eestis tegutsevate pankade teenustest võidakse sootuks loobuda. Selle asemel leitakse endale partneriks mõne makseteenuse pakkuja, keegi, kel voli avada arvelduskontosid ka ettevõtteile ning teha seda operatiivselt e-kanalite kaudu.

Pankade konservatiivsus on viinud selleni, et EAS on tagasi võtnud PR-lepingud nii mitmegi suurriigi agentuuridega. Pangakontode avamine Eestis on selle projekti huve arvestades seotud liiga karmide nõuetega.

«Oleme jõudnud faasi, kus e-residentsuse potentsiaal liitumistel on suurem, kui suudame panganduses vastu võtta. Ehk see on meie järgmine koht teenuse arenduses, et saaksime veel kiiremini kasvada,» tunnistas e-residentsuse programmi juht Kaspar Korjus.

Kuid tulgem hetkeks põhitõdede juurde. Äriajamine Eesti osaühingute kaudu on ainus põhjus, miks välismaalane üldse e-residendiks saamist kaaluda võiks. Võõrriikide eraisikutele meie riigi e-teenused praegu midagi väärtuslikku ei paku, vähemalt mitte enne Soome ja Eesti riiklike infosüsteemide liidestamist.

-Kus on teie töötajad ja äriruumid?

Küll aga võimaldab äriseadustik luua siin ettevõtteid ükskõik kellel ning e-resident saab siseneda näiteks ettevõtjaportaali ja e-maksuametisse ning seal oma ettevõtte asju ajada.

15.03.2017 17.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto