Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.03.2017
Eesti Ugala teine tulemine ehk Udupilved löövad taas helendama Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Paide lapsed lustisid balletti tantsides Tulevane juht: muudatusi on kindlasti vaja Esikülg 16. märts Eesti uudised ERRi juhiks sai Erik Roose Poliitikud lähevad Moskvasse suhteid soojendama (21) Majandus Maailma on tabanud pilvelõhkujabuum (1) Majanduse lühiuudised Kuldne Börs tuleb kohalike omandusse Pangad pidurdavad e-residentsuse projekti (1) Välismaa Arestid Gomelis Macroni tabasid korruptsioonikahtlused Piltuudis: Hollandlased käisid agaralt valimiskastide juures Välismaa lühid Opositsionäär: Lukašenka ei saa totaalsest kontrollist loobuda Süüria konflikti käigus on tapetud sadu meedikuid (1) Arvamus Jüri Luige kõne: Meedia võib olla nagu tuumarelv (4) Juhtkiri: elu pärast tõde (2) Edasi 1971. aastal: Karl Utsar rebis maailmarekordi Lauri Hussar: meie kõigi Postimees (3) Aasta arvamusliider Raul Rebane: palun ärge uskuge kõike! (11) Marju Lepajõe: takistused täpsete sõnade leidmise teel (30) Kultuur Kultuuri lühiuudised Eesti kõigi aegade suurimale teatriprojektile anti avaakord Sport Leicester jätkab imetegusid Euroopa kaheksa parema seas Neli Eesti klubi võitleb kolme lõvi nimel Äkksurm võib sportides tabada igaüht Tartu Linn kaalub kesklinna nutikate rattaparklate rajamist Kes kuhu kooli läheb? Tõde hakkab selguma Hiinalinna mõistatus: neli tulekahju ja üks sissepõlenu kuu aja jooksul Oksjonile läheb kunst helilooja Valter Ojakääru kogust Jaani kiriku uus orel tuleb kolm korda suurem kui senine Ebaõiglus röövis päikesepaiste (1) Tramm pole ju buss (2) Politsei tõrjus koolis korruptsioonitonte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aasta arvamusliider Raul Rebane: palun ärge uskuge kõike!

2 min lugemist

Neil, kellel on teadmisi, lasub vastutus selgitada, mis maailmas toimub, sõnas Postimehe aasta arvamusliidriks valitud meediaekspert Raul Rebane.

Kui suure üllatusena see tiitel teile tuli?

Absoluutse üllatusena! Hetkeni, mil see välja kuulutati, ei olnud mul aimugi.

Mida tähendab teie jaoks arvamusliider?

Mul on tunne, et kui on midagi öelda ja tahaks midagi öelda, on meil mingi kohustus olemas. Olen kogu aeg mõelnud, et kui ma midagi kirjutan või ütlen, kannan selle eest vastutust. Kui see läheb kokku mingi suure grupi inimeste arvamusega – arvamus on ju midagi vastakat –, olen ma midagi ära teinud. Teinekord tuleb aga seletada midagi sellist, millest tean rohkem.

Mida peab teie meelest rohkem selgitama?

Mul oli täna (eile – toim) ettekanne tööandjate konverentsil. Tõin seal välja ühe lause: «Eesti on unistuste kriisis.» See tähendab, et meil ei ole piisavalt suuri eesmärke praegu. Vabadus on käes, elu on suhteliselt turvaline, me oleme saanud suuremaks, aga kuhu me edasi läheme? Need, kes kirjutavad, kes on avalikkuse ees, peaks selgitama rohkem, kõigile, kes sellele ei mõtle, milline on meie tulevik.

Tõejärgne aeg tähendab, et need, kes on rohkem lugenud – ja mina olen selle teemaga tegelenud 20 aastat –, näevad, et ees on rasked ajad. Inimesi petetakse, meedia kaotab oma mõjuvõimu, inimestel on aga lihtsalt vaja teada, kus on tõde. Inimesed hakkavad otsima seda, kes ütleks, mis tõde on. Ja see on alles algus. Vaat sellest tuleb rohkem kirjutada.

Mida soovitate selles tõejärgses maailmas orienteerumiseks?

Tegelikult on asi väga lihtne. Palun ärge uskuge kõike, õppige informatsiooni kontrollima, ärge elage veebipealkirjade järgi, lugege pikki tekste, ärge leppige ainult veebiuudistega. Ma garanteerin, et kui elate vaid pealkirjade ja nupukeste järgi, te saate petetud.

Seotud lood
15.03.2017 17.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto