Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.03.2017
Eesti Keskerakonnale terendab pealinnas taas ainuvõim (1) Ossinovski teeb uue katse tervishoidu krahhist päästa (23) Mälumäng Tallinna jäätmekorraldust ähvardab läbikukkumine Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagakülg Prints William lustis puhkusel kuuma modelliga «Radar» – nullist sajani Majandus Odavpoodide kett Lidl noolib taas Eestis oma kauplustele kohti Keskpankade hõlprahapoliitika hakkab läbi saama (1) Eesti Energia tegi Jordaania tehinguga energeetikaajalugu Graafik: Elektrilevi värskest hinnakirjast hoolimata võib enamik hinnalangusest suu puhtaks pühkida (9) Välismaa Ukraina ähvardab Vene lauliku Eurovisioonilt kõrvale jätta Hollandi patriootlik kevad jäi valimistel tulemata (2) USA illegaalid valmistuvad halvimaks (1) Välismaa lühiuudised 17.03. Gomeli muidusööjad: võõrtöölised, koduperenaised ja surnud USA ja ÜRO kutsuvad Valgevenet inimõigusi austama Arvamus Kristi Malmberg: Karilaid e-riiki lammutamas (62) Ülle Madise: otsekaebuse petukaup ehk kuidas rohkem on tegelikult vähem (2) Henrik Roonemaa: Eesti ohtlik signaal maailmale (16) Juhtkiri: Hollandi valimised sisendavad optimismi (9) Joel Volkov: praad brändi kastmes Postimees 1929. aastal: politsei tabas punaste peakorteris Riias 7 «tuusa» Lugejate kirjad: Ilvese postmark ning ununenud pulmakombed Kultuur Suurepärane savikunst Vanemad, mitte targemad Narkomaanid 20 aastat hiljem Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo võitis, aga «mõttetu vahega» Reim tõi Antonovi tagasi, Pikk ja Jääger eemal Hädas siplev McLaren otsib väljapääsu Nooruse uljus viis Monaco kaheksa sekka Kaks pikka eestlast ebareaalsel turniiril Tallinn Tallinna jäätmekorraldust ähvardab läbikukkumine Tarbija Massimo Morello: kõige keerulisem on töötada disaineritega, kes usuvad ise kõike paremini teadvat Prints William lustis puhkusel kuuma modelliga «Radar» – nullist sajani Tartu Tartu põhikoolid peavad plaani loobuda loovainetes hinnete panekust (13) Eesti taas sihikul? Odavpoodide kett Lidl tahtis osta Anne sauna (6) Peeter Tulviste ärasaatmine tuleb erakordselt rahvarohke Kiwa seosed täidavad kolm korterit Vigastatud ründeliidrita Tartu loodab finaalturniiril meeskondlikule mängule Poodi ununenud kaubale tasub järele minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Joel Volkov: praad brändi kastmes

5 min lugemist
Joel Volkov FOTO: Siseveeb

Reklaamibüroo Tank loovjuht Joel Volkov vastab viiele küsimusele Eesti märgi kohta, millele vastamisel ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo riigikogu ees hiljuti jänni jäi.

Tellijale Tellijale

Lugesin minister Palo Eesti brändi teemalise praadimise stenogrammi riigikogu veebist ja mul hakkas temast kahju. Kummaline, kuidas riigi kõrgeimal tasemel puudub elementaarne turunduslik kompetents ja mälu. Ometi räägitakse brändingust, märgikeelest, imagost, positsioneerimisest – terminitest, mis peaksid turunduse professionaalile selged olema. Muidugi ei oota keegi, et minister oleks turundusekspert – see oleks hea, aga mitte kohustuslik. Küll aga peab maksimaalselt professionaalne olema see, kes nõustab tippjuhti enne üritust, kus ta peab rasketele küsimustele vastama.

Stenogrammi lugedes on tunne, et minister Palo läks parlamendi ette kaunikesti valge lehena. Ja nagu karta oligi, murdis kurjade meeste rünnak lahtisest uksest sisse. Minister löödi omaenda mängumaal juba esimeste küsimustega kõikuma ning kuulamise lõpuks lükati nipsuga ümber.

Riigikogu sai teada, et brändiga on üks suur segadus, see ei ole ega saa niipea valmis ja kõik, mis enne tehti, oli üdini halb. Kokkuvõttes tähendab see, et tegemist on segase teemaga ja tõenäoliselt ei saanud minister ise ka päris täpselt aru, mida ta rääkis. Vastased rahul ja meie riigisisene kuvand ühe punkti võrra veel sügavamas kaotusseisus.

Riigikogus esitati ministrile viis küsimust ja vastuste laadi tõttu pommitati teda pärast veel süüdistustega, millele ta kuni kapituleerumiseni vapralt vastas.

Ma üritan ise neile viiele küsimusele vastata. Äkki see teeb asja veidi selgemaks neile riigikogulastele, kes on brändiga seotust siiralt huvitatud.

*Milline oli brändi loojatele antud ülesandepüstitus ja kas tulemus vastab ette antud tööülesannetele?

16.03.2017 18.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto