P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Keskerakonnale terendab pealinnas taas ainuvõim

Tuuli Koch
, reporter
Facebook
Comments 1
Foto: graafika: Alari Paluots

Kui Edgar Savisaare tervis lubab ja ta otsustab sügisestel valimistel Keskerakonna ridades Lasnamäel siiski kandideerida, võib ühe partei võim Tallinnas olla taas vääramatu, sest juba praegu toetab Keskerakonda 48 protsenti tallinlastest.

BNSi ja Postimehe tellitud Kantar Emori küsitlus näitab, et sügisestel valimistel on kõige rohkem põhjust rõõmustada Keskerakonnal, kellele usaldaks hääle 29 protsenti elanikest üle Eesti. Tallinnas on erakonna toetus märtsis samuti kahe punkti võrra veebruariga võrreldes kasvanud ja on nüüd 48 protsenti.

Keskerakonna uued juhid on püüdnud küll Savisaarest eemalduda, seades Lasnamäel esinumbriks Mihhail Kõlvarti, kuid kui Savisaar on sügisel piisavalt kõbus valimistel üles astuma, võib ta erakonna taas ainuvõimule tõsta. Lasnamäe on Savisaarele kandideerimist soovitanud.

Facebook
Comments 1
Tagasi üles