Sisukord
Teater
Postimees
21.03.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Hullunud patsient vigastas haiglas 12 inimest Horoskoop See kõlab väga ebaloogiliselt (13) «Pesumasinast» paistavad FSB kõrvad Uurida saab tagantjärele Danskes oli tõsiseid puudusi Eesti pankade kaudu pesti hiiglaslik kogus raha (4) Kriminaalkaristus kui malevasuvi Suhkrusõda toidutööstuses Majandus Suhkrusõda toidutööstuses Välismaa Põhja-Iirimaa elab süvenevas Brexiti-hirmus Ülemkihid suudavad, alamkihid väga ei taha Luurejuhid lükkasid Trumpi väited ümber Välismaa lühiuudised 21.03. Mõrv Moskva isolaatoris võib olla hoiatussõnum eliidile Eestlased kaardistavad maailma soid Arvamus Olev Remsu: tõe teadasaamiseks peab hakkama taas BBCd kuulama (20) Jaanus Karilaid: e-valimiste «usujüngrite tõde» on agressiivne ja kompromissitu (16) Postimees 1927. aastal: miks Petserimaa kiikab ida poole? Juhtkiri: hoomamatud mastaabid ja hoomatavad ohud Monika Kelle ja Kerli Tallo: Eesti liikluse argipäev: kinnisilmi sõitvad juhid (2) Sirli Homuha: kas Valga = alkoralli? (1) Lugeja kiri: kuhu te maksude eest põgenete? Kultuur Küünlaleek valgustab inimlabürinti Chuck Berry- mees, kes ühendas maailma vooluringi Nõukogude underground peegeldatud torus Sport Red Bull annab juba alla? Ajalooline heitlus, mis pani kuulsa Krzyzewski hambaid kiristama Kes on kes Rakvere meeskonnas ja mis värk nende saarlastega on? Mariel Gregor: Miks Rakvere võit Eesti võrkpallile hea on ja kuidas Rakverest saigi superklubi Tartu Peavõit! Tartumaa tüdruk laulis end televaatajate lemmikuks (1) Linnugripp on Eesti sisse piiranud. Tõveoht surub sulelised vangistusse Püromaan käib hävitamas loomaarstide vana õppehoonet Jüri Saar: Parkimisreegel on täitmiseks. Kuid kas ka mõistlik? Lemmit Kaplinski: linna argine sünnipäevakink Tartu lastekunstikoolile Nagu kaks tilka vett: Tartu kahes servas on Kaupmehe tänav Meelelahutus Koomiks Sudoku

Küünlaleek valgustab inimlabürinti

3 min lugemist
Janek Vadi ja Laura Peterson Ugala lavastuses «Nähtamatu daam». FOTO: Heigo Teder / Ugala

«Nähtamatu daami» esietendusega tähistati Ugala teatrimaja taasavamist. Sündmuse topeltpidulikkus võis võimendada näitetrupi lavanärvi, ent materjalivalik on ülisobiv. Calderóni komöödia «Nähtamatu daam» vaeb tõeluse ja näivuse suhtelisust ja ühtesula(ta)mist, Lembit Petersoni lavastus kutsub publiku kütkestavale rännakule elu labürindis.

Tellijale Tellijale

Kuigi peategelane don Manuel tunnetab omaenda inimlabürinti sünge sügavikuna, valitseb laval rõõmu ja helguse vaim. Õhulist poeesiat loovad Calderóni kaasmaalased: muusikaline kujundaja Germán Diaz, kunstnik Jara Martínez Valderas, videokunstnik Diego Palacio Enríquez. Valguskujundaja on Rene Liivamägi.

Geomeetrilistest valgusejoontest kootakse kujutelmade labürinti, mis ilmub vilkalt ja haihtub veel rutem. Järk-järgult paotuvad lavasammastevahelised ruumisopistused, teise vaatuse lõpul hubiseb üksik küünal tumeloorja eesriide taga, kolmandas vaatuses lisandub peegeldusi klaaslael. Pöördlava tiirlemine annab mõtisklevat vaatlusaega, nii ei taandu see lavatehniliseks atraktsiooniks, vaid tekib kooskõla lavastust raamiva põhjaliku, peibutava, mängleva elutantsuga (liikumisjuht Tiina Mölder).

20.03.2017 22.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto