Sisukord
Maailm
Postimees
21.03.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Hullunud patsient vigastas haiglas 12 inimest Horoskoop See kõlab väga ebaloogiliselt (13) «Pesumasinast» paistavad FSB kõrvad Uurida saab tagantjärele Danskes oli tõsiseid puudusi Eesti pankade kaudu pesti hiiglaslik kogus raha (4) Kriminaalkaristus kui malevasuvi Suhkrusõda toidutööstuses Majandus Suhkrusõda toidutööstuses Välismaa Põhja-Iirimaa elab süvenevas Brexiti-hirmus Ülemkihid suudavad, alamkihid väga ei taha Luurejuhid lükkasid Trumpi väited ümber Välismaa lühiuudised 21.03. Mõrv Moskva isolaatoris võib olla hoiatussõnum eliidile Eestlased kaardistavad maailma soid Arvamus Olev Remsu: tõe teadasaamiseks peab hakkama taas BBCd kuulama (20) Jaanus Karilaid: e-valimiste «usujüngrite tõde» on agressiivne ja kompromissitu (16) Postimees 1927. aastal: miks Petserimaa kiikab ida poole? Juhtkiri: hoomamatud mastaabid ja hoomatavad ohud Monika Kelle ja Kerli Tallo: Eesti liikluse argipäev: kinnisilmi sõitvad juhid (2) Sirli Homuha: kas Valga = alkoralli? (1) Lugeja kiri: kuhu te maksude eest põgenete? Kultuur Küünlaleek valgustab inimlabürinti Chuck Berry- mees, kes ühendas maailma vooluringi Nõukogude underground peegeldatud torus Sport Red Bull annab juba alla? Ajalooline heitlus, mis pani kuulsa Krzyzewski hambaid kiristama Kes on kes Rakvere meeskonnas ja mis värk nende saarlastega on? Mariel Gregor: Miks Rakvere võit Eesti võrkpallile hea on ja kuidas Rakverest saigi superklubi Tartu Peavõit! Tartumaa tüdruk laulis end televaatajate lemmikuks (1) Linnugripp on Eesti sisse piiranud. Tõveoht surub sulelised vangistusse Püromaan käib hävitamas loomaarstide vana õppehoonet Jüri Saar: Parkimisreegel on täitmiseks. Kuid kas ka mõistlik? Lemmit Kaplinski: linna argine sünnipäevakink Tartu lastekunstikoolile Nagu kaks tilka vett: Tartu kahes servas on Kaupmehe tänav Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põhja-Iirimaa elab süvenevas Brexiti-hirmus

2 min lugemist
«Uus elu» seisab Belfastis ühel seinamaalingul. Tegelikult kardetakse hullemat. FOTO: Paul Faith/AFP/Scanpix

Belfastist põhja pool asuvas Ardoyne'i eeslinnas püsivad endiselt ilmselged pinged. Ardoyne on britimeelsete kogukondadega piirnev iiri rahvusluse kants, mis tunneb aina suuremat ärevust Euroopa Liidust lahkumise suhtes. 

Tellijale Tellijale

Seinamaalingud kujutavad mõlemal poolel võidelnud geriljasõdalasi. Müürid tähistavad piire katoliiklike ja protestantlike kogukondade vahel. Vahetevahel puhkevad rahutused – näiteks siis, kui britimeelsed elanikud peavad oma iga-aastaseid marsse.

Ent juba rohkem kui 20 aastat on valitsenud suhteline rahu, kuna Põhja-Iirimaa konfliktina tuntud rahutused jõudsid 1998. aasta lepetega suuresti lõpule. Heategevustöötajad ütlevad, et osaliselt võib selle eest tänada Euroopa Liitu, mis on panustanud Ardoyne’i- sarnastesse kogukondadesse sadu miljoneid eurosid eesmärgiga võitlevaid kogukondasid omavahel lepitada.

20.03.2017 22.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto