Sisukord
Eesti
Tänane leht
21.03.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Hullunud patsient vigastas haiglas 12 inimest Horoskoop See kõlab väga ebaloogiliselt (13) «Pesumasinast» paistavad FSB kõrvad Uurida saab tagantjärele Danskes oli tõsiseid puudusi Eesti pankade kaudu pesti hiiglaslik kogus raha (4) Kriminaalkaristus kui malevasuvi Suhkrusõda toidutööstuses Majandus Suhkrusõda toidutööstuses Välismaa Põhja-Iirimaa elab süvenevas Brexiti-hirmus Ülemkihid suudavad, alamkihid väga ei taha Luurejuhid lükkasid Trumpi väited ümber Välismaa lühiuudised 21.03. Mõrv Moskva isolaatoris võib olla hoiatussõnum eliidile Eestlased kaardistavad maailma soid Arvamus Olev Remsu: tõe teadasaamiseks peab hakkama taas BBCd kuulama (19) Jaanus Karilaid: e-valimiste «usujüngrite tõde» on agressiivne ja kompromissitu (16) Postimees 1927. aastal: miks Petserimaa kiikab ida poole? Juhtkiri: hoomamatud mastaabid ja hoomatavad ohud Monika Kelle ja Kerli Tallo: Eesti liikluse argipäev: kinnisilmi sõitvad juhid (2) Sirli Homuha: kas Valga = alkoralli? (1) Lugeja kiri: kuhu te maksude eest põgenete? Kultuur Küünlaleek valgustab inimlabürinti Chuck Berry- mees, kes ühendas maailma vooluringi Nõukogude underground peegeldatud torus Sport Red Bull annab juba alla? Ajalooline heitlus, mis pani kuulsa Krzyzewski hambaid kiristama Kes on kes Rakvere meeskonnas ja mis värk nende saarlastega on? Mariel Gregor: Miks Rakvere võit Eesti võrkpallile hea on ja kuidas Rakverest saigi superklubi Tartu Peavõit! Tartumaa tüdruk laulis end televaatajate lemmikuks (1) Linnugripp on Eesti sisse piiranud. Tõveoht surub sulelised vangistusse Püromaan käib hävitamas loomaarstide vana õppehoonet Jüri Saar: Parkimisreegel on täitmiseks. Kuid kas ka mõistlik? Lemmit Kaplinski: linna argine sünnipäevakink Tartu lastekunstikoolile Nagu kaks tilka vett: Tartu kahes servas on Kaupmehe tänav Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uurida saab tagantjärele

2 min lugemist

Meie teada on skeemi eri etappide ja lülide kohta alustatud mitu kriminaalmenetlust Moldovas ja Venemaal. Avalikele andmetele tuginedes on Moldova hiljuti väljendanud rahulolematust Venemaa valmidusega skeemi uurimisel koostööd teha ning toonud näiteid, mis viitavad süsteemsele vastutegevusele.

Tellijale Tellijale

Rahapesu andmebüroole on aastate jooksul kogunenud infot valdava enamiku isikute ja ülekannete kohta, millele viitate, kuid mitte kõikide ettevõtete kohta ja mitte täies ulatuses. Detailsemalt kontrollitud juhtumid näitavad, et Eesti finantsasutustes avatud peamiselt mitteresidentidest äriühingute kontod olid peamiselt transiitkontod, kuhu laekunud raha kanti viivitamatult edasi. Hoolimata sellest, et alustasime selle skeemi Eesti osa harutamist juba 2014. aasta kevadel, saime uurida ainult tagantjärele, sest Moldovast laekunud raha oli juba Eestist edasi kantud. Tagantjärele ei olnud bürool võimalik tehinguid peatada. Büroo tuvastatud skeemis osalenud mitteresidentidest äriühingute nimel tegutsenud isikud ja nende pankade poolt tuvastatud tegelikud kasusaajad olid välismaalased, kellel polnud Eestiga seost ning valdaval enamikul polnud tehingupartnerit Eestis.

Alates ajast, kui teema meie tähelepanu alla tõusis, on Danske Bank ASi Eesti filiaal vastanud kõigile meie järelepärimistele selle kohta.

20.03.2017 22.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto