Uurida saab tagantjärele

Meie teada on skeemi eri etappide ja lülide kohta alustatud mitu kriminaalmenetlust Moldovas ja Venemaal. Avalikele andmetele tuginedes on Moldova hiljuti väljendanud rahulolematust Venemaa valmidusega skeemi uurimisel koostööd teha ning toonud näiteid, mis viitavad süsteemsele vastutegevusele.

Tellijale Tellijale

Rahapesu andmebüroole on aastate jooksul kogunenud infot valdava enamiku isikute ja ülekannete kohta, millele viitate, kuid mitte kõikide ettevõtete kohta ja mitte täies ulatuses. Detailsemalt kontrollitud juhtumid näitavad, et Eesti finantsasutustes avatud peamiselt mitteresidentidest äriühingute kontod olid peamiselt transiitkontod, kuhu laekunud raha kanti viivitamatult edasi. Hoolimata sellest, et alustasime selle skeemi Eesti osa harutamist juba 2014. aasta kevadel, saime uurida ainult tagantjärele, sest Moldovast laekunud raha oli juba Eestist edasi kantud. Tagantjärele ei olnud bürool võimalik tehinguid peatada. Büroo tuvastatud skeemis osalenud mitteresidentidest äriühingute nimel tegutsenud isikud ja nende pankade poolt tuvastatud tegelikud kasusaajad olid välismaalased, kellel polnud Eestiga seost ning valdaval enamikul polnud tehingupartnerit Eestis.

Alates ajast, kui teema meie tähelepanu alla tõusis, on Danske Bank ASi Eesti filiaal vastanud kõigile meie järelepärimistele selle kohta.

20.03.2017 22.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto