Pohlak asub Krimmi jalgpalli päästma

Mullu detsembris tutvustati avalikkusele esmakordselt jalgpallimeeskonda, mis hakkab Krimmi esindama. FOTO: Artyom Korotayev/Artyom Korotayev/TASS

Kui elu Krimmi poolsaarel 2014. aasta märtsis pea peale pöörati, sai kõvasti räsida ka sealne jalgpall, alustades Ukraina kõrgliigas mänginud tippklubidest ja lõpetades rohujuuretasandiga. Kolm aastat hiljem püüab Euroopa Jalgpalli Liit (UEFA) ukraina- ja venemeelseid pooli pisutki lepitada. Vastava komisjoni etteotsa asub peagi Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

Tellijale Tellijale

Krimmi uudiseid kajastav portaal «Krõmskaja gazeta» avaldas usutluse piirkonna jalgpalliliitu juhtiva Juri Vetohaga, kust selgub, et Krimm otsib aktiivselt kontakti UEFAga ning hiljuti käidi Nyonis oma tegevusele tuge nõutamas. Muuhulgas rääkis Vetoha, et Krimmi probleemidega hakkab UEFA tasandil tegelema Pohlak. «Ta on FIFA presidendi Gianni Infantino hea sõber ja kaastöötaja ning asub suunama Krimmi jalgpalli puudutavaid küsimusi. Pohlak vastutab suhete ja läbirääkimiste toimimise eest,» selgitas Vetoha.

21.03.2017 23.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto