Sisukord
Sport
Postimees
22.03.2017
Eesti Vene kriminaalsest rahast lõviosa maandus Eesti pankadesse otse Moldovast (2) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Üle 700 sõduri ja 300 sõjamasina Salakütt seadis keelatud lõksu üles talu tagahoovi Video: Arvo Sarapuu taandub oma äridest (5) Majandus Sõõrumaa võttis USSi täielikult oma kätte (1) Google võitleb oma reklaamiklientide pärast Eesti majanduse lühiuudised Ratas ja Simson pugesid Nord Streami eest peitu Nordica kahjum jääb alla 15 miljoni Välismaa Raudsete leedide duell Suurbritannias Madal hääletusaktiivsus räägib Le Peni kasuks Prantsuse presidendidebatt kinnitas liidrite positsioone USA välisminister saadab NATO pikalt (1) Välismaa lühiuudised 22.03.2017 Briti parlamendiliikmed süüdistavad BBCd kallutatuses Arvamus Andres Kütt: otsides rohelist varest (8) Kristi Lomp: valitsus lapib loodushoiu sildi all eelarveauke Hardi Tullus: lageraie alternatiivid – miks me neid ei kasuta? (6) Erkki Bahovski: lollidemaa paralleeluniversumid (8) Taavi Minnik: Erdogan pole perspektiivikas liitlane, vaid kasutab põgenikke Euroopa vastu relvana (4) Juhtkiri: panganduse mädapaise (2) Edasi 1990. aastal: mõnda Lätist Kultuur Peegli kaudu imetletud ilu Romantiline Ida-Euroopa lääne moodi Sport Pohlak asub Krimmi jalgpalli päästma Eesti klubikorvpalli au on jälle kaalul Naiste koondise peatreeneriks valiti Janne Rits Eri alade võitlus laste pärast ja laste nimel Tarbija Kahetoalise korteri üür eri linnades Tartu Atlantis kaob või jääb? Suur arhitektuurivõistlus pakub vastuse (5) Minister lubab Lõuna-Eestisse rahasüsti Hiinalinn põleb edasi: kuue nädalaga kuus tulekahju ja üks sissepõlenu Tartlasest lasteaiakasvataja tegi oma memuaaride avaldamisega ajalugu (1) Uuenevale õpperajale pääseb ka ratastooliga Eesti suusatipud võistlesid koolilastega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti suusatipud võistlesid koolilastega

2 min lugemist

Kuigi esmaspäeval algas astronoomiline kevad, ei takistanud see täna Põltsamaa Kuningamäe terviseradadele tulnud sportlasi maha pidamast ühte korralikku sprindivõistlust.

Rajameister Indrek Eensalu selgitas, et paraku kogu 1,5 kilomeetri pikkusele ringile suusalund enam ei jagu, aga 700-meetrisel rajal kannatab kihutada küll. Lund jagus Kuningamäel tõesti vaid suusarajale. Pealtvaatajate eelistatuimad jalatsid olid kummikud, sest raja kõrval laiusid porilombid.

Noorte jaoks oluline

Sprindipaaridesse loositi Kuningamäe spordiklubi noored suusatajad ja Eesti tipud. Noored sportlased sõitsid 300-meetrist ringi ning tippsuusatajad 700-meetrisel ringil. Ühes sõidus tuli sprindipaaril läbida rada kaks korda.

Eesti tippudest olid Kuningamäel kohal Karel Tammjärv, Algo Kärp, Andreas ja Anette Veerpalu, Marko Kilp, Eno Vahtra, Grete Gaim, Johan Talihärm, Martti Himmam, Alvar-Johannes Alev, Tarvi Sikk ja Kuningamäe radadelt Eesti noortekoondisse jõudnud Hanna-Brita Kaasik. 

See võistlus oli esimene, kus Hanna-Brita Kaasik sai rajal olla koos Eesti A-koondise suusatajatega ning võistelda nendega rajal kui võrdne võrdsega. 

Tippsuusatajad Algo Kärp ja Karel Tammjärv selgitasid, et tulid võistlust nautima ning suure vaeva nägijad olid ikkagi nende noored sprindipartnerid. Tammjärv jõudis koos Liisa Lisette Evertiga ka poolfinaali. 

Algo Kärp, kelle võistlus koos Laura Külanurmega lõppes eelsõiduga, sõnas, et selliseid võistlusi võiks rohkem olla. «See on lastele niivõrd oluline ja endale ka meeldib koos lastega võistelda. Praegu, meie hooaja lõpus on selleks kõige õigem aeg,» lisas ta.

Kõikides sõitudes suurepärast minekut näidanud Greg-Emil Pärn ja Tarvi Sikk võitsid finaali ülekaalukalt. Seevastu Anette Veerpalu viis enda võistkonna teisena üle finišijoone vaid mõnikümmend sentimeetrit enne Eno Vahtrat. 

«Noh, finaaliks tuli võistlustuhin ikka sisse. 167 lööki minutis päris treeningutempo ikka enam pole,» sõnas Anette Veerpalu pärast finišijoone ületamist pulsikella kiigates. 

Kiidusõnu jätkus Veerpalul oma sprindipartnerile Nele Liis Kuusele, kes poistele rajal südilt vastu hakkas. «Natukene väsitas ära, aga sprintida mulle meeldib,» sõnas teise koha saanud 5. klassi neiu Nele Liis Kuusk, kes on suusatrennis käinud kaks aastat.

Kohal oli ka Venemaa suusakoondise hooldeauto, kus tegutsevad peamiselt eestlased. FOTO: Kristjan Teedema

Sümpaatsed venelased

Kohal oli ka Vene suusakoondise määrdetiimi auto, kus idanaabrite tippsportlaste suuski hooldavad peamiselt eestlased. Määrdeauto juhtki on eestlane, Suure-Jaani mees Aivar Paas. «Hooaeg on läbi ning suviti seisab auto minu juures Suure-Jaanis,» sõnas Paas. Ta lisas, et hetkel määrdeautos enam suuski pole, kuid hooajal on neid seal ligi 600 paari.

Paasi sõnul on kõik Venemaa A-koondise suusatajad äärmiselt sümpaatsed ja viisakad. «Jevgeni Ustjugov pistab alati tervituseks käe pihku ja küsib, kuidas läheb. Samamoodi Aleksandr Bessmertnõh ja naiste tipud Natalja Matvejeva ja Julia Belarukova,» kiitis ta Vene tippsportlasi.

Seotud lood
21.03.2017 23.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto