Sisukord
Sport
Postimees
22.03.2017
Eesti Vene kriminaalsest rahast lõviosa maandus Eesti pankadesse otse Moldovast (2) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Üle 700 sõduri ja 300 sõjamasina Salakütt seadis keelatud lõksu üles talu tagahoovi Video: Arvo Sarapuu taandub oma äridest (5) Majandus Sõõrumaa võttis USSi täielikult oma kätte (1) Google võitleb oma reklaamiklientide pärast Eesti majanduse lühiuudised Ratas ja Simson pugesid Nord Streami eest peitu Nordica kahjum jääb alla 15 miljoni Välismaa Raudsete leedide duell Suurbritannias Madal hääletusaktiivsus räägib Le Peni kasuks Prantsuse presidendidebatt kinnitas liidrite positsioone USA välisminister saadab NATO pikalt (1) Välismaa lühiuudised 22.03.2017 Briti parlamendiliikmed süüdistavad BBCd kallutatuses Arvamus Andres Kütt: otsides rohelist varest (8) Kristi Lomp: valitsus lapib loodushoiu sildi all eelarveauke Hardi Tullus: lageraie alternatiivid – miks me neid ei kasuta? (6) Erkki Bahovski: lollidemaa paralleeluniversumid (8) Taavi Minnik: Erdogan pole perspektiivikas liitlane, vaid kasutab põgenikke Euroopa vastu relvana (4) Juhtkiri: panganduse mädapaise (2) Edasi 1990. aastal: mõnda Lätist Kultuur Peegli kaudu imetletud ilu Romantiline Ida-Euroopa lääne moodi Sport Pohlak asub Krimmi jalgpalli päästma Eesti klubikorvpalli au on jälle kaalul Naiste koondise peatreeneriks valiti Janne Rits Eri alade võitlus laste pärast ja laste nimel Tarbija Kahetoalise korteri üür eri linnades Tartu Atlantis kaob või jääb? Suur arhitektuurivõistlus pakub vastuse (5) Minister lubab Lõuna-Eestisse rahasüsti Hiinalinn põleb edasi: kuue nädalaga kuus tulekahju ja üks sissepõlenu Tartlasest lasteaiakasvataja tegi oma memuaaride avaldamisega ajalugu (1) Uuenevale õpperajale pääseb ka ratastooliga Eesti suusatipud võistlesid koolilastega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eri alade võitlus laste pärast ja laste nimel

3 min lugemist
Eesti korvpalliliidu projekt "100 kooli" Paide spordihallis. FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja/

Spordialaliidud võitlevad üha innukamalt selle nimel, et Eesti lapsed tegeleksid aktiivsemalt spordiga. Nii on ka korvpalli, jalgpalli ja võrkpalli puhul võetud eesmärgiks neid rohkem koolides tutvustada, et tekitada lastes huvi ja aidata koolidel kolme suuremat pallimänguala paremini õpetada. Eesti Korvpalliliit viib koolides läbi projekti «100 kooli», Eesti Jalgpalliliit «Jalgpall kooli» ja Eesti Võrkpalliliit projekti «Pallilahing». Neisse kaasatakse ka treenereid ja tippmängijaid. Koolide huvi on suur.

Tellijale Tellijale

Jalgpalliliit tegi algust aastal 2014. Projekti juht, endine tippmängija Teet Allas ütleb, et jalgpalliliit alustas katseprojektidega tegelikult juba 2012. aastal. «Nüüdseks on läbi käidud 230 kooli, registreerinud on end aga 300 kooli,» räägib Allas. «Alates 2014. aastast on projektis osalenud üle 20 000 lapse, aastaks 2020 on eesmärk 50 000 last.»

Projekti sisu tähendab, et alaliidu inimesed, treenerid ja sportlased külastavad erinevaid koole. Mida rohkem, seda parem. Välja on antud ka õpik «Jalgpall õpetab», kust õpetajad leiavad mängulisi harjutusi, ideid uuteks mängudeks jms.

21.03.2017 23.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto