Sisukord
Uudised
Tänane leht
23.03.2017
Eesti Moldova raha haihtus Põhja-Tallinna sadamas (10) Mälumäng IRLi uueksloojaks võib tõusta Marko Mihkelson (8) Male Dilbert Palju õnne Horoskoop Passikonveier huugab täistuuridel Majandus Ratas uuest maksust: autod saastavad palju Eesti majanduse lühiuudised Nutikast tervishoiust tõotab tulla uus Skype (2) Välismajanduse lühid Dilemma: kas roboteid peaks maksustama hakkama? (2) Välismaa USA ja brittide keeldu võivad järgida teisedki Hololei: lennundus on alati terroriste tõmmanud Terror tungis Londoni südalinna Arvamus Brüsseli rännusell (1) Vastukaja: milles rektor Kalm eksib? (2) Siim Kiisler: mida tead sina, Karilaid, küberrünnetest? (7) Juhtkiri: uued haavad, vanad proovikivid (2) Juhan Mellik: alkohol maitseb hea, aga... (1) Alan Vaht: kas diiselmootorid keelustatakse? (2) Kaarel Krjutškov: seebiooper teaduslikus toitumisahelas paljastab süsteemseid vigu (4) Postimees 1931. aastal: Walge mantliga meest pole olnudki, kõiges olewat süüdi Eesti piiriwalwur Kultuur Eesti Tarbekunsti ajaloo unikaalteostest koostati püsiekspositsioon Nukupoisi meeldetuletus inimestele Sümboliks mahendatud stiihia (1) Sport Spordi lühiuudised Pisipoeg motiveerib Kanterit veel medaleid võitma (2) Sildaru toob uue hingamise ka rennisõitu Kui mängijad on väsinud, ei tähenda suur edu midagi Tartu Ülikooli ihkajad nägid lahkamist ja mekkisid lämmastikujäätist Kindel! Miljardilist tselluloositehast kavandatakse just Tartu lähistele (5) Abilinnapea Jarno Laur: tramm on mõistlik, suurt arenguhüpet vajab rattaliiklus (3) Jüri Ratas: riigiasutusi saab edukalt juhtida ka Tallinnast väljaspool Meelelahutus Koomiks Sudoku

Dilemma: kas roboteid peaks maksustama hakkama?

3 min lugemist
Robot. FOTO: Chine Nouvelle / SIPA

Maailma rikkaima mehe Bill Gatesi toetus robotite maksustamise ideele on ajanud tagajalgadele nii ettevõtjad kui ka teadlased. Ehkki idee tundub paljudele mõttetu, siis vajadust tegeleda automatiseerimise mõjuga ühiskonnale tunnistavad kõik.

Tellijale Tellijale

Oxfordi ülikooli hiljutise uuringu kohaselt ohustavad robotid ja automatiseerimine järgmise 10–20 aasta jooksul 47 protsenti USA töökohtadest. Maailmapanga analüüsi järgi on arenguriikides ohus suisa 2/3 töökohtadest.

Sestap on spetsialistid tõdenud, et riigi kulutused vähemate oskustega inimeste ülevalpidamiseks ja koolitamiseks tõusevad hüppeliselt ning mingis vormis kodanikupalgast tulevikus pääsu pole. Küsimus on hoopis selles, kuidas seda kõike rahastada, kui makse tasuvate töötajate arv lisaks vananevale ühiskonnale veel ka automatiseerimise tõttu drastiliselt väheneb.

22.03.2017 24.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto