Sisukord
Kunst
Postimees
23.03.2017
Eesti Moldova raha haihtus Põhja-Tallinna sadamas (10) Mälumäng IRLi uueksloojaks võib tõusta Marko Mihkelson (8) Male Dilbert Palju õnne Horoskoop Passikonveier huugab täistuuridel Majandus Ratas uuest maksust: autod saastavad palju Eesti majanduse lühiuudised Nutikast tervishoiust tõotab tulla uus Skype (2) Välismajanduse lühid Dilemma: kas roboteid peaks maksustama hakkama? (2) Välismaa USA ja brittide keeldu võivad järgida teisedki Hololei: lennundus on alati terroriste tõmmanud Terror tungis Londoni südalinna Arvamus Brüsseli rännusell (1) Vastukaja: milles rektor Kalm eksib? (2) Siim Kiisler: mida tead sina, Karilaid, küberrünnetest? (7) Juhtkiri: uued haavad, vanad proovikivid (2) Juhan Mellik: alkohol maitseb hea, aga... (1) Alan Vaht: kas diiselmootorid keelustatakse? (2) Kaarel Krjutškov: seebiooper teaduslikus toitumisahelas paljastab süsteemseid vigu (4) Postimees 1931. aastal: Walge mantliga meest pole olnudki, kõiges olewat süüdi Eesti piiriwalwur Kultuur Eesti Tarbekunsti ajaloo unikaalteostest koostati püsiekspositsioon Nukupoisi meeldetuletus inimestele Sümboliks mahendatud stiihia (1) Sport Spordi lühiuudised Pisipoeg motiveerib Kanterit veel medaleid võitma (2) Sildaru toob uue hingamise ka rennisõitu Kui mängijad on väsinud, ei tähenda suur edu midagi Tartu Ülikooli ihkajad nägid lahkamist ja mekkisid lämmastikujäätist Kindel! Miljardilist tselluloositehast kavandatakse just Tartu lähistele (5) Abilinnapea Jarno Laur: tramm on mõistlik, suurt arenguhüpet vajab rattaliiklus (3) Jüri Ratas: riigiasutusi saab edukalt juhtida ka Tallinnast väljaspool Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti Tarbekunsti ajaloo unikaalteostest koostati püsiekspositsioon

3 min lugemist
Eesti tarbekunsti püsinäitus «Kogutud teosed». FOTO: Tairo Lutter

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi mitmeaastane töö on valmis – äsja avatud püsinäitus koondab endas viie tarbekunsti eriala – keraamika ja portselani-, nahakunsti, tekstiili-, ehte- ja metallikunsti ning klaasikunsti professionaalse arenguloo alates Riigi Kunsttööstuskooli loomisest kuni tänapäevani. 

Tellijale Tellijale

Ekspositsioon annab suurejoonelise võimaluse tutvustada tarbekunsti tohutut pärandit unikaalsete tehnikate, materjalide ja kontseptsioonide arhiivina, mida saab uuesti ja uuesti üle vaadata ning oma arusaama eesti tarbekunstist kui visuaalse kultuuri lahutamatust osast laiendada.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktor Kai Lobjakas rõhutab, et näitus on pühendatud just tarbekunstile ehk unikaalsele poolele esemekesksest maailmast, mille kogumisega selles muuseumis on aastakümneid tegeletud.

22.03.2017 24.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto