P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Moldova raha haihtus Põhja-Tallinna sadamas

Moldova raha haihtus Põhja-Tallinna sadamas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
Marati 14 Tallinna Bekkeri sadamas kuulub Endel Siffile, kes pole kahest musta raha saanud rentnikust midagi kuulnud.
Marati 14 Tallinna Bekkeri sadamas kuulub Endel Siffile, kes pole kahest musta raha saanud rentnikust midagi kuulnud. Foto: Tairo Lutter

Venemaa-Moldova ebaseadusliku raha tulva kaks suuremat kasusaajat Eestis on suurärimees Endel Sifi Tallinna Bekkeri sadamas asuva tagasihoidliku välimusega ärihoone fantoomkliendid.

Tallinna Bekkeri sadamas aadressil Marati 14 asuv ja Logman Investile kuuluva büroohoone välimus ei anna vähimatki aimu, et see hoone on sel nädalal paralleelselt Eestis ja kogu maailmas puhkenud rahapesuskandaali üks siinseid peategelasi.

Ebaseadusliku raha kaks suurimat kasusaajat Eestis resideerivad äriregistri andmetel just seal. Adressaadile Marati 14 pidanuks maanduma kokku 22,7 miljonit dollarit Venemaa musta raha. Ainult et ärihoone omanik, suurärimees Endel Siff ei tea neist miljonitest midagi.

«Mulle selgitati, et täna saab iga mats oma juriidilise keha registreerida suvalisel aadressil,» ütles Siff. Ta oli Postimehelt kuuldud uudisest ja talle langenud sedasorti tähelepanust ilmselgelt häiritud, sest kumbki ettevõte pole hoones kunagi midagi rendile võtnud.

Tagasi üles