P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maavalitsused soovivad enda likvideerimist aasta võrra edasi lükata

Andres Pulver
, uudistetoimetaja
Maavalitsused soovivad enda likvideerimist aasta võrra edasi lükata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Lääne-Viru maavalitsus.
Lääne-Viru maavalitsus. Foto: Mari Riina Rist

Maavalitsused saatsid üleeile rahandusministeeriumile ja riigikogu riigireformi komisjonile kirja, milles leiavad, et maavalitsuste kaotamine järgmise aasta algusest on ennatlik ning see tuleks aasta võrra edasi lükata, et hinnata haldusreformi mõju regionaalsele arengule ja seejärel korrastada maakondlik-regionaalne kohahaldus.

Kirjas seisab, et kohalike omavalitsuste liitude ametiasutused, kus on tööl üks-kaks töötajat, ei ole alates 1. jaanuarist 2018 suutelised üle võtma ja täitma maakondliku tasandi ülesandeid, kuna selleks ajaks puudub vastav kompetents ning tähtajale eelneval perioodil pole ka asutuse uue struktuuri loomisest huvitatud ega vastava otsustuspädevusega isikuid.

Ühtlasi leiavad maavalitsused, et nende ameti kaotavaid teenistujaid tuleks kohelda sama moodi, nagu tehakse ühinemiste tõttu ametist ilma jäävate kohalike omavalitsuste töötajatega, kellel on õigus saada täiendavat hüvitist.

Märksõnad
Tagasi üles