Sisukord
Kultuur
Tänane leht
25.03.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Jõhvi lähedal hukkus kümneaastane tüdruk Kaamel pritsib tatti – järelikult on kevad! Millised maakonnad valimisringkonnaks kokku, millised lahku? Reinsalu otsekaebuste plaani ei kinnitatud Lätist napsu toojad ostivad kliente sotsiaalmeedias Kuus saadikut kasutasid ära kogu kuluhüvitsise Eesti lühiuudised 25.03 EELK peapiiskop Urmas Viilma: kas tehisintelligentsile saab anda jumalikku hingust? (11) Palts: suhtusime uutesse tulijatesse üleolevalt (3) Majandus Millist järelvaatamise teenust kasutada? (2) Välismaa Mulluse terrori ohvrid kritiseerivad Belgia võime Välismaa lühiuudised 25.03 Napsusõbrast ründaja motiivid pole selgunud Antwerpenlased pääsesid ehmatusega EL tähistab sümboolse leppe sünnipäeva Arvamus EKI keelekool: kastist välja Peeter Langovitsi tagasivaade: nii saabus viisavabadus Soomega Postimees 1937. aastal: õpetajad peavad palka ebaõiglaseks Juhtkiri: Euroopa kui kodu, mis väärib hoidmist (1) Tallinna prügine Klondike (1) Ebaloogiline Rehe-peks (3) Kustunud leek (2) Muheda mehe õnnetund Viivi Luik: inimene töötab, vaid nii saab ta olla vaba (6) Jelena Skulskaja: üksmeelselt Macbethi poolt Sigrid Kõiv: kohalikud kombed (1) Kultuur Veider, ilus ja vanaaegne Mudlum Rein Põdra retro- ja introspektiivsed retked Klaasinoaga klassik Meie ajuvaba aju (2) Aja auk. Kaosetund vaimude tänaval Nädala plaat. Maria Fausti kaks nägu Sport Spordi lühiuudised Tagasihoidlik Eesti vs. mängu finaaliks tituleerinud Küpros Tühjaks jäetud vormelitroon ootab pärijat Sildaru on MMiks valmis, kuid kus on konkurendid? Ojametsa edu hind: Facebooki konto ja blond pea Eesti jalgpallikoondis maailma viimases pooleks jagatud pealinnas Tarbija Veebruaris vähenes Eestis mobiiltelefonide müük Lätist napsu toojad ostivad kliente sotsiaalmeedias AK Eesti kultuuri täheatlas: entsüklopeedia – kultuuri küpsustunnistus Veider, ilus ja vanaaegne Mudlum Kas kujund tõstab või langetab? Rein Põdra retro- ja introspektiivsed retked Karl Pajusalu: murded näitavad keele elujõudu Meie ajuvaba aju (2) Klaasinoaga klassik Aja auk. Kaosetund vaimude tänaval Eestile autonoomiat nõudnud meeleavalduse esireas sammus noor abielupaar (3) Eesti riigikaitse taastamine – esimesed sammud (5) Lauri Vahtre: inimesest teeb inimese hea ja kurja eristamine (8) Nädala plaat. Maria Fausti kaks nägu Arter Ira Lember: kui on vabadus, pole muul suurt tähtsust (1) Horoskoop Mida Trump sööb? TFW: Neli vingemat kollektsiooni lähivaates. Mida mõtlevad moeloojad ise? Unusta blond ja brünett - moejuuksed on sinised! Selg sirgeks harjavarrega (1) Ulmetriller «Elu»: naaber Marsilt tuli külla Sõiduproov. Honda Civic: Võidab sport. Mitu korda järjest Kuidas tüdrukutest saavad superkangelased? Tänavuse Eurovisiooni staarid ja tulijad Tulevikuautod ja pöörased tuuningud Genfi autonäituselt Kaja Kallas: haigus tuleb hobusega, läheb härgadega Köögis särtsub roheline Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Kaosetund vaimude tänaval

2 min lugemist
Tricky ja Martina FOTO: Kuvatõmmis

Saatana ühe lemmikhelilooja Tricky õõvamuusika on keelatud kuulamine. Skisofreeniline Tricky on nagu mütoloogilise realisti Olga Tokarczuki mõisahärra Popielski, kes nägi unes, et ta on oliivikarva karpkala. Tal ei olnud naist, tal ei olnud mõisahäärberit, talle ei kuulunud midagi ja miski ei läinud talle korda.

Tellijale Tellijale

Riukalik Alexander McQueen õmbles vahel rikaste riietesse loomade ja inimeste karvu. Tema eakaaslane Tricky peitis debüütplaadile «Maxinquaye» muidugi musta muusikat, Isaac Hayesi, Michael Jacksonit, KRS-One’i, loosse «Brand New, You’re Retro» koguni kaks Public Enemy lugu, «Mind Terroristi» ja «Prophets of Rage’i», tema endise bändi Massive Attacki muusikat, aga ka väga omapäraseid asju nagu Smashing Pumpkinsit, filmi «Lorenzo’s Oili» ja ka hindi muusikat, sest Tricky oli käinud hinduga. Plaadifirma Island proovis sämplitel silma peal hoida, aga kuna lõpuks kulus nende klaarimiseks kuid, pani Island edaspidi lepingutesse punkti, et sellega peab tegelema artist.

Jaan Kaplinski ütles, et inimestel tuleb lasta kirjutada, mitte kuulata Eesti Keele Instituuti, ja Tricky nii ka tegi. Ta istus keset stuudiot, hunnik plaate ümber, ja kargas ühtäkki püsti: «Seda peame sämplima!» Tricky jonksles sämplite vahel nagu Jean-Claude Killy. Kord mängis tal kolm võõrast plaati korraga, kõik erinevas taktimõõdus. Produtsent Mark Saunders kõndis kannatamatult taustal ja oigas: «Ma ei suuda! See on talumatu» Aga Tricky ütles: «Oota, see on fantastiline!» Kuulas natuke veel ja leidis: «Sul on õigus, see on jama.»

24.03.2017 27.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto