P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kurja sõnaga tsiklisõitjate vastu

Marek Tiits
, reporter
Kurja sõnaga tsiklisõitjate vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kurjad sõnad sildil tunduvad tulevat südamest. Et ka naabruses elav inimene on rahurikkujatega kokku puutunud, võib uskuda, et siltide ülespanekuks on olnud põhjust.
Kurjad sõnad sildil tunduvad tulevat südamest. Et ka naabruses elav inimene on rahurikkujatega kokku puutunud, võib uskuda, et siltide ülespanekuks on olnud põhjust. Foto: Elmo Riig / Sakala

Viljandimaal Sinialliku külas looduskaitsealuse Siniallika ümbruses kulgevatel loodusradadel mootorratastega paarutajad on ajanud marru kohaliku inimese, kes seadis looduserüvetajate korralekutsumiseks üles sõnakad sildid.

«Hei, s..apea, kes sa siin krossikaga ringi künnad!» algab kuraasikas kiri, mis on hoolikalt kilesse pakituna mitmel pool matkaradade ümber seisvate viitade külge kruvitud. «Võta teatavaks, et see siin ei ole off-road-rada. Sa asud RMK Loodi looduspargi puhkealal. RMK on kehtestanud reeglid. Siin võib mootorsõidukitega liigelda vaid mööda teed!»

Kirja lõpus on lubadus saata rajakaameraga motosõprade tegutsemisest üles võetud video keskkonnaametisse, kui mootorrattaid seal kandis veel nähakse.

Tagasi üles